Back To Top
MHP DÜZCE KASRINI OLAYININ PEŞİNİ BIRAKMIYOR

MHP DÜZCE KASRINI OLAYININ PEŞİNİ BIRAKMIYOR

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.08.2020
MHP DÜZCE KASRINI OLAYININ PEŞİNİ BIRAKMIYOR
- A +

 Düzce Karsı'nın yıkılmasıyla ilgili tartışmalar sürüyor. 

 MHP Düzce Belediye Meclis Grubu, Düzce Kasrı'nın yıkılmasıyla ilgili ortaya çıkar soru işaretleriyle ilgili önerge verdi.

Önergede şu sorular soruldu:

 1- Yıkılan Düzce Kasrı binasının mülkiyetimi yoksa,tahsisimi Düzce belediyesine aittir?

2- Tahsisi belediyeye ait ise tahsisi veren mülkiyet sahibi kurumdan yıkılması için herhangi bir görüş veya yazı alınmış mıdır?

3- Çelik binaların ömrünün teknik olarak en az 50 yıl olduğu varsayılır ise; Düzce kasrının 20 yılda yıkılacak hale gelmesi ile ilgili olarak geçmişteki yapım ve kontrol teşkilatı sorumluları hakkında herhangibir işlem yapılmış mıdır?

4-Düzce Kasrı binasının risk tespiti,kimler tarafından hangi hukuki gerekçeye göre yapılmıştır? Tespitler yapılırken geçmişteki yapım hatalarına ve ihmallerine karşı tespitlere yer verilmişmidir? Şayet rapor ise basına verilmemiş olmasının sebebi nedir?

5- Düzce Kasrının yeri ormana mı hazineye mi aittir? Yeni yapılacak bina hangi kanuna göre nasıl ruhsatlandırılacaktır? Yapılması düşünülen alanda, ruhsata esas İmar planı yapılmışmıdır ve ruhsata esas açık yollar varmıdır?

6- Bina yıkılmadan önce basından izlediğimiz kadarıyla,tadilat adı altında yapılan çalışmalar nelerdir? Bunlara herhangi bir bedel ödenmiş midir?

7- Bina yıkımını savunmak veya anlatmak için belediyeden teknik bir Başkan Yardımcısı veya Personelin yerine konu ile ilgisiz ve yetkisi olmayanların açıklama yapmasının herhangibir sebebi var mıdır?

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.