Back To Top
Kısıtlamalar Geri mi Geliyor?

Kısıtlamalar Geri mi Geliyor?

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -4.08.2020
Kısıtlamalar Geri mi Geliyor?
- A +

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son koronavirüs tablosunda vaka sayısının yeniden binin üzerine çıktığını duyurmasından sonra İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine ‘Kovid-19 tedbirleri’ konulu ek genelge gönderdi. Genelgeye göre, valilik bünyesinde ‘İl Salgın Denetim Merkezleri’ oluşturulacak.

 İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Kovid-19 tedbirleri" konulu ek genelge gönderdi. 

Genelgeye göre; evinde izolasyona tabi tutulanların özellikle ilk 7 gün izolasyon şartlarına uyup uymadıkları, vali, kaymakam ve kollukça denetlenecek.

İllerde vali yardımcısı ve ilçelerde kaymakamlar başkanlığında, "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturulacak.

Genelgeye göre, salgınla mücadelede yeni bir uygulamaya geçildi ve Kırıkkale pilot il oldu. Valilik bünyesinde İl Salgın Denetim Merkezi oluşturulacak.

Günlük ve haftalık artış oranları yüksek seyreden illerde, valiliklerce ilave tedbirler ve denetim faaliyetleri en üst seviyede uygulanacak.

“YÜKSELME CİDDİ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Yeni hasta sayısındaki yükselme ciddi. İki gün arasındaki fark, yakın zamanda ilk kez bu kadar belirgin. Bayram ve tatildeki temas ortamının ağır sonuçlara yol açmasını önlemeliyiz. Hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. Tedbirde birliğe ihtiyacımız var” ifadelerine yer vermişti.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.