Back To Top
Tatilcilerden Geriye Çöp Yığınları Kaldı

Tatilcilerden Geriye Çöp Yığınları Kaldı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -3.08.2020
Tatilcilerden Geriye Çöp Yığınları Kaldı
- A +

 Kurban Bayramı tatilini yaylalarda geçirenler döndü bırakılan çöpler halkı isyan ettirdi. Yüzlerce tatilcinin tercih ettiği Pürenli Yaylasında iş çevrecilere düştü.

Pürenli Yaylası piknikçilerin sorumsuzluğu yüzünden resmen çöplüğe döndü. Yaylada bulunan mesire yerlerine giden piknikçiler çöplerini doğanın içine atarak tam bir çevre katliamına neden oldu.

Bayram tatilini Düzce’nin eşsiz yaylasında geçirmek isteyen tatilciler Pürenli, Sinekli, Kardüz yaylalarına akın etti.  Ancak Kurban Bayramı geride çöp dağları bırakarak sona erdi.

TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

Bayramı, plajlar ve piknik yerlerinde çevreye duyarsız vatandaşların bıraktığı çöplerden rahatsızlık duyan çevreciler temizlik seferberliği başlattı. Sarot Ortaköy Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından başlatılan temizlik çalışmaları ile yayla temizlendi.

Dernek Sözcüsü Recep Çakıroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yaylamızdaki çevre kirliliğini görüyorsunuz. Bizler Sarot Ortaköy Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyeleri olarak bugün bir etkinlik düzenleyip bu çevre katliamını elimizden geldiğince önleme amacıyla çöp toplama etkinliği düzenledik. Yayla içerisindeki mesire alanındaki çöplerimizi aldık. Vatandaşlar bilinçsiz bir şekilde çere kirliliğine sebep oluyorlar. Şimdi biz burayı da temizleyeceğiz. Elimizden geldiğince biz yine aynı şekilde buraları temiz tutmaya devam edeceğiz. Çünkü bu doğa bizim. Biz temiz bıraktığımız sürece burada daha mutlu oluruz. Ülkemizce yaşadığımız pandemi sürecinde zaten bir mikropla uğraşıyoruz. Bu onu daha da tetikleyecek çünkü ülkenin her yerinden buraya gelenler var. Biz bile şuan da risk altındayız ama bu çevre kirliliğini önlemek için böyle bir etkinlik düzenliyoruz. Vatandaşlarımızdan çevremizi temiz tutmalarını istiyoruz. Bir dahaki geldiklerinde nasıl bulmak istiyorlarsa öyle bırakmalarını istiyoruz” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.