Back To Top
Bakan Selçuk...Okullar hazırlıklar yapılarak açılacak

Bakan Selçuk...Okullar hazırlıklar yapılarak açılacak

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -27.07.2020
Bakan Selçuk...Okullar hazırlıklar yapılarak açılacak
- A +

 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, gerekli hazırlıkların yapılarak okulların açılacağını İnstagram hesabından yaptığı paylaşım ile duyurdu.

 Coronavirus pandemisi nedeni ile mart ayının ortasında kapatılan okulların gelecek eğitim öğretim yılında açılıp açılmayacağı tartışmaları devam ediyor. Bakanlık ise 31 Ağustos’ta yeni eğitim-öğretim döneminin başlayacağını açıklamıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı koltuğunda oturan Ziya Selçuk, İnstagram hesabından yaptığı paylaşım ile okulların "gerekli hazırlıklar" sonrası açılacağını söyledi.

Selçuk, Instagram hesabından, bir öğrencinin kendisine sorduğu soruyu ve yanıtını paylaşarak, “Okullar, gerekli hazırlıklar yapılarak açılacak. Sen güvende olacaksın” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Van-Çaldıran'dan Elanur kitabını almış. Teşekkür ediyor. Çok mutlu oldum. Şu anda yapması gerekeni yapıyor. Bugün 2. sınıf öğrencisi bir çocuk geldi yanıma, diyor ki “Okullar açılacak mı öğretmenim, ona göre şey yapıcam...” “Ona göre ne yapacaksın?” dedim ve gülümsedim. “Hiiiiç...” diyor. :))) Bu durum, anne baba kaygısının, çocuğun yanında konuşulan belirsizlik hâlinin yansıması. Yaz tatili bitti mi? Hayır. Çocuğun şu anki tek derdi, hak ettiği bu tatili doya doya yaşamak değil mi? Kaygılarımızla, meraklarımızla; belirsizliği çok konuşarak, sadece olumsuza odaklanarak çocuklarımıza da kendimize de zarar veriyoruz. Bu çocukların şu anki meselesi “Dışarı çıktım mı, arkadaşımla buluştum mu, yoruldum mu, susadım mı, yarın yine oynayacak mıyım?” olmalı. O yavruya verdiğim cevabı buradan bir kez daha yineliyorum, sizler de çocuklarınıza söylersiniz: “Okullar, gerekli hazırlıklar yapılarak açılacak. Sen güvende olacaksın. Öğretmenine ve arkadaşlarına kavuşacaksın, inşallah. Şimdi yaz tatilindesin, tatilin tadını çıkar.”

Ziya SELÇUK (@ziyaselcukprofdr)'in paylaştığı bir gönderi ()

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.