Back To Top

Kıyı Kenar Kanununa Aykırı İnşaat İddiası

Kıyı Kenar Kanununa Aykırı İnşaat İddiası

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -14.07.2020
Kıyı Kenar Kanununa Aykırı İnşaat İddiası
- A +

 Düzce İl Özel İdaresi tarafından daha önce mühürlendiği iddia edilen AK Parti  Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz’a ait  inşaatta çalışmaların yeniden  hızlandırıldığı belirtildi.

Düzce TV'nin gündeme getiridiği haberde, Korkmaz’a ait binanın kıyı kenar çizgisini ihlal ettiği ve kaçak olarak yapımına devam edildiği öne sürüldü. Düzce Valisi Cevdet Atay’ın yaşanan gelişmelere nasıl  tepki vereceği ise merak konusu olduğu değerlendirmesinde bulunuldu.

Alınan bilgiye göre,  Akçakoca ilçesi Çayağzı köyü  Kumpınar mevkiinde AK Parti  Düzce eski  Milletvekili İbrahim Korkmaz, yapımına 30 yıl önce başlanan ancak bugüne kadar bir türlü bitirilemeyen bir bina satın aldı. Satın alma işlemlerinin tamamlanmasının ardından Korkmaz binada inşaata başladı. Turizm amaçlı yapıldığı iddia edilen bina bir süre sonra İl Özel İdaresi tarafından mühürlendi.

Düzce TV'de yer alan haberde şu iddialara yer verildi...

Whatsapp İhbar Hattımıza ulaştırılan konuyla ilgili, sahil kısmına inşa edilen eski vekil Korkmaz’a ait binanın kıyı kenar çizgisini ihlal ettiği ve kaçak olarak yapımına devam ettiği öne sürüldü. 

Vatandaşlar tarafından gönderilen mesajlarda, bina inşaatının 1 ay önce mühürlenmesine rağmen çalışmalara hız verildiği ve hummalı çalışma ile inşaatın bir an önce bitirilmeye çalışıldığı paylaşıldı.  

 yapımına devam edildiği öne sürülen inşaat ile ilgili Düzce Valisi Cevdet Atay’ın son gelişmeler ışığında ne tepki vereceği merak ediliyor.

Yorumlar

Yorumlar
Boynun kalınsa yaparsın. Garibansan belediye üstüne çuvallanır gülüm oy gülüm gülüm.