Back To Top

Esnaf ve sanatkarların kredileri yapılandırılacak

Esnaf ve sanatkarların kredileri yapılandırılacak

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -14.07.2020
Esnaf ve sanatkarların kredileri yapılandırılacak
- A +

 Akçakoca Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Nedim İşgören,  esnaf ve sanatkarların Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla kullandıkları kredilerden, takipte olanları yapılandırdıklarını açıkladı.

İşgören, ‘ESNAFIMIZA DUYURU...’  başlığı ile yaptığı yazlı açıklamada:

“ TESKOMB Genel Başkanı Abdülkadir Akgül’ün girişimleri ve her zaman Esnaf Sanatkarın yanında ve destekçisi olan , zor zamanlarda yine Esnaf Sanatkarımıza destek olmak için , Kooperatiflerimizden takibe düşmüş kredi borçlarına ödeme kolaylığı sağlamak amacı ile Ticaret Bakanlığının görüş ve onayı alınarak Genel Merkezimiz tarafından bir düzenleme yapılmıştır.

30 haziran 2020 tarihinden önce takibe düşen borçlara yapılandırma

13.07.2020 tarihi ile uygulanacak bu düzenleme ile 30.06.2020 tarihinden önce takibe intikal eden üyelerimizin 31.08.2020 tarihine kadar kooperatiflerimize bizzat başvurmaları halinde borçlarının asıl alacak tutarının tek seferde defaten ödemeleri halinde gecikme faizlerinin tamamı silinecek , hiç bir gecikme faizi tahsil edilmeyecektir.

24 taksit imkanı

Borçlarının 24 aya kadar taksitlendirmeleri talebi ile başvuranlar 24 ay üzerinden yıllık %10 basit faiz hesaplanarak 24 taksite bölerek ödeme yapabileceklerdir. 24 taksit ile ödeme yapmak isteyen üyelerin ilk taksitleri peşin tahsil edilecektir. Yapılandırma yapıldıktan sonra 2 taksit üst üste ödemeyen üyelerin yapılandırması iptal edilecektir.” Dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.