Back To Top

Valilik'ten erken SARI KOD uyarısı...

Valilik'ten erken SARI KOD uyarısı...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -12.07.2020
Valilik'ten erken SARI KOD uyarısı...
- A +

Düzce Valiliği,  Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü kaynaklarına dayanarak  Akçakoca başta olmak üzer Düzce ve ilçeler için sağanak yağış uyarısı yaptı.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü; Akçakoca'nın da içinde yer aldığı Batı Karadeniz bölgesi  için sarı kodla kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji, kuvvetli yağışın meydana getireceği olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi. Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi ve Marmara'nın güney ve batısında bugün yerel kuvvetli yağış bekleniyor.

SARI KOD UYARISI  VERİLDİ

Yapılan değerlendirmelere göre, “13 Temmuz 2020 saat 15.00 ila 14 Temmuz 2020 Saat 03.02 arasında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel küçük çaplı dolu yağışı hadisesine karşı dikkatli olunması gerekmektedir” denildi.

VATANDAŞLARA ÖNEMLİ UYARI

Meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.