Günbatımı ile KYK yurdu, Garanti inşaata verildi...  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Günbatımı ile KYK yurdu, Garanti inşaata verildi...

Günbatımı ile KYK yurdu, Garanti inşaata verildi...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -6.07.2020
Günbatımı ile KYK yurdu, Garanti inşaata verildi...
- A +

 Akçakoca  Belediyesi Meclisi'nin Temmuz  ayı  oturumu yapıldı. Oturumda,  Garanti İnşaat firmasına  Esentepe kordondaki arazi ile mülkiyeti belediyeye ait  Günbatımı tesisi ile Katlı Otopark yanındaki iş merkezinde  bulunan öğrenci yurdunun takası tartışıldı.

2019 mart ayında yapılan belediye başkanlığı seçimlerine 3 gün kala, 29 Mart 2019 Cuma günü mesai saatini bitimine az bir süre kala dönemin belediye başkanı Cüneyt Yemenici tarafından inşaat ruhsat verilen,  Selahattin n Güçlü ve kardeşlerine ait Esnetepe kordonda bulunan  arazilerine karşılık, mülkiyeti belediyeye ait olan Değirmenağzı’nda bulunan Parla Restaurant arazisi ile merkez çarşıdaki katlı otopark binasında bulunan, KYK erkek öğrenci yurdu binasının takası belediye meclisi kararı ile önü açıldı.

2019 yılında yapılan seçim kampanyası esnasında belediye başkanı seçildiğine söz konusu alana inşaat izni vermeyeceği sözü veren Okan Yanmaz, belediye başkanı seçildiği ilk günlerde referanduma gitmiş ve halkın ezici çoğunluğu Esnetepe kordona inşaat yapılmamasını istemişti.

Garanti İnşaat ile Akçakoca Belediyesi arasında Yaklaşık 15 ay  süren görüşmeler sonucu geçtiğimiz nisan ayında  uzlaşma sağlanarak protokol imzalanmıştı. Yapılan protokole göre,  Akçakoca Belediyesi Garanti İnşaat’a ait olan araziyi alacak ve buna karşılık Değirmenağzı’nda bulunan Parla Restaurant’ın kiracısı olduğu arazi ile merkez çarşıdaki katlı otopark binasında bulunan, KYK erkek öğrenci yurdu olarak kullanılan belediyeye ait bölüm de Garanti İnşaat firmasına bırakılması kararlaştırılmıştı.

Bilirkişi raporları ile Garanti İnşaat şirketinin talebini bugün  görüşen Akçakoca Belediye meclisi,  yapılan görüşmelerin ardından takas işlemini MHP ve AK Parti meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul etti.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.