Back To Top

Katamarana Coşkulu Karşılama...

Katamarana Coşkulu Karşılama...

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -4.07.2020
 Katamarana Coşkulu Karşılama...
- A +

Batı Karadeniz’in incisi Akçakoca turizmine Başkan Okan Yanmaz’ın katkılarıyla kazandırılan katamaran Akçakocalılarla buluştu. Cuma günü akşam saatlerinde Akçakoca limanına demir atan Katamaran Pusula gemisinde Cumartesi günü protokol üyelerine kahvaltı verilerek Akçakoca'daki ilk gezisini yaptı.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın belediye başkanı seçilmesiyle birlikte turizmde öncü olmaya çalışan ve Turizmi önemli bir gelir kaynağı yapma çalışan Akçakoca yeni bir sektöre daha ev sahipliği yaptı.

Daha önce küçük teknelerle karadenizi gezmek isteyenlere hizmet veren kaptanlar için yeni bir dönüm noktası daha başlamış oldu. Antalya’nın Kemer Belediyesine kayıtlı kataraman, Ereğli’de tersanede son bakımları yapılan ve toplam maliyeti 3 milyon 150 bin TL olan katamaran, Akçakoca’daki ilk gününde vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Balıkçı tekneleri eşliğinde ve vatandaşların alkışlarıyla limana demir atan katamaran, 3 katlı ve 400 kişi kapasiteli.

Pusula adlı gezi teknesinin limana demir atmasıyla basın mensuplarına açıklama yapan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Öncelikle Akçakocamızın turizmine yeni bir soluk getiren gezi teknemizi sizlerle buluşturmaktan dolayı memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isterim.

Gezi teknemiz yaz boyunca vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Gezi teknemiz yemekli ve yemeksiz olarak vatandaşlarımıza hizmet verecek. Daha önce küçük balıkçı tekneleriyle yaptığımız hizmeti artık katamaran ile yapacağız. Başta Valimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu geminin Akçakoca turizmine büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu gemiyle birlikte ufkumuz açılacak” dedi.

İLK GEZİ PROTOKOL ÜYELERİNE

Gemide ilk kahvaltı ve gezi turu protokol üyelerine verildi. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz'ın ev sahipliğinde düzenlenen programa bir çok protokol üyesi katıldı. Başkan Okan Yanmaz ve Eşi Nursen Yanmaz gemiye gelenleri tek tek selamlayarak hayırlı olsun tebriklerini aldı. Gemideki kahvaltının ardından limandan ayrılan gemi Kale plajına, ardından da Çuhallı plajına giderek mini bir tur düzenlendi. Mehter marşları eşliğinde düzenlenen geziye karadaki vatandaşlar da coşkularıyla ortak oldu.

Yorumlar

Yorumlar
Ye kürküm ye itibardan tasarruf olmaz makam mevki saltanat bir gün biter hevesinizi alın para yetmezse suya YÜZDE ELLİ ZAM yapın Akçakoca size nasıl olsa çek verdi