Back To Top
Patlama deprem etkisi yarattı, yarık oluştu

Patlama deprem etkisi yarattı, yarık oluştu

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -4.07.2020
Patlama deprem etkisi yarattı, yarık oluştu
- A +

 Hendek'teki havai fişek fabrikasındaki patlamalar sonrasında bölgede fay hattı gibi derin bir yarık oluştu. O yarık havadan böyle görüntülendi.

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası derin bir yarık oluştu.

Bölgedeki son durumla ilgili NTV yayınında bilgiler veren İstanbul Haber Müdürü Göktan Bedük, korkunç patlamanın boyutlarını anlattı.

Vatandaşların birçoğu patlamaların deprem gibi hissedildiğini belirtti. Bölgeden gelen son fotoğrafta korkunç patlamalar sonrası tıpkı bir fay hattı gibi yarık oluştuğu görülüyor.

FACİADAN DÖNÜLDÜ

100 tondan fazla barutun saklandığı depo fabrikaya uzaktı. Yaklaşık 500 metre tesisin uzak alnında yer alıyordu. İtfaiye ekipleri en çok burada soğutma işlemi yaptı. Uzmanlar “Eğer patlasaydı yakın çevredeki köyler çok ciddi zarar görebilir, can kaybı artardı” ifadelerini kullandı.

3 SARSINTI KAYDEDİLMİŞTİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı,  Sakarya  Hendek'teki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yaptı ve deprem kayıt cihazlarının 3 güçlü patlama kaydettiğini açıklamıştı  AFAD'ın Hendek bölgesindeki deprem kayıt cihazlarına göre, ilk patlama 11:05'te olmak üzere saat 11:15 ve 11:18'de 3 güçlü patlama kaydedildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.