Back To Top

Gezi Teknesi Akçakoca Turizmine Can Suyu Olacak

Gezi Teknesi Akçakoca Turizmine Can Suyu Olacak

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -4.07.2020
Gezi Teknesi Akçakoca Turizmine Can Suyu Olacak
- A +

 Batı Karadeniz’in incisi Akçakoca turizmine Başkan Okan Yanmaz’ın katkılarıyla kazandırılan katamaran Akçakocalılarla buluştu. 

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın belediye başkanı seçilmesiyle birlikte turizmde öncü olmaya çalışan ve Turizmi önemli bir gelir kaynağı yapma çalışan Akçakoca yeni bir sektöre daha ev sahipliği yaptı.

Daha önce küçük teknelerle karadenizi gezmek isteyenlere hizmet veren kaptanlar için yeni bir dönüm noktası daha başlamış oldu.

Antalya’nın Kemer Belediyesine kayıtlı kataraman, Ereğli’de tersanede son bakımları yapılan ve toplam maliyeti 3 milyon 150 bin TL olan katamaran, Akçakoca’daki ilk gününde vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Balıkçı tekneleri eşliğinde ve vatandaşların alkışlarıyla limana demir atan katamaran, 3 katlı ve 400 kişi kapasiteli.

Pusula adlı gezi teknesinin limana demir atmasıyla basın mensuplarına açıklama yapan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Öncelikle Akçakocamızın turizmine yeni bir soluk getiren gezi teknemizi sizlerle buluşturmaktan dolayı memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isterim.

Gezi teknemiz yaz boyunca vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Gezi teknemiz yemekli ve yemeksiz olarak vatandaşlarımıza hizmet verecek. Daha önce küçük balıkçı tekneleriyle yaptığımız hizmeti artık katamaran ile yapacağız. Başta Valimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu geminin Akçakoca turizmine büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu gemiyle birlikte ufkumuz açılacak” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
şu okanın yaptığı boş işler, heykeller, gemiler vs. Akçakoca turizmine ne kazandıracak merak ettim. millet alık alık anca tekneye bakar, heykele bakar.bundan para gelmez. akçakocada deniz sezonu mu var ki bu tekne para kazandıracak. laf olsun torba dolsun.
recepali 4.07.2020 - 09:05:04
bakalım olmayan sezonda kaç gün suda kalacak bu tekne.dalgadan-fırtınadan denize 3-5 defa açılır. sonra dağ fare doğurur, çürümeye terk edilir. boş iş ve şovlarla millet uyutuluyor.