Back To Top
Sağlık Bakanı Düzce için ne dedi?

Sağlık Bakanı Düzce için ne dedi?

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -2.07.2020
Sağlık Bakanı Düzce için ne dedi?
- A +

 Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Bilim kurulu sonrasında kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Düzce vaka sayısında istikrarlı şekilde azalma gösteren tedbirleri uygulama başarısı ile örnek olan 5 ilden birisi oldu.

Korona virüs ile mücadele kapsamında Düzce’de alınan tedbirler sonuçlarını vermeye başladı. Alınan kararlara riayet eden Düzceliler korona virüs vakalarının artmasının önüne geçti. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’da Düzce gibi 5 şehri örnek göstererek, Tüm Türkiye’de aynı şekilde olmasını beklediklerini ve vatandaşların kararlara riayet etmesi gerektiğini hatırlattı.

Bakan Koca yaptığı açıklamada: “ Vaka sayısında istikrarlı şekilde azalma gösteren tedbirleri uygulama başarısı ile örnek olan 5 ilimizi de anmak istiyorum. Tekirdağ 2 hafta içerisinde günlük ortalama vaka sayısını yüzde 35,31 oranda azaltmıştır. Balıkesir günlük ortalama vaka sayısını iki hafta içerisinde yüzde 21,74 oranında azaltmıştır. Samsun günlük ortalama vaka sayısını iki hafta içerisinde günde yüzde 20,42 oranında azaltmıştır. Kırşehir günlük ortalama vaka sayısını iki hafta içerisinde günde yüzde 20,27 oranında azaltmıştır. Düzce günlük ortalama vaka sayısını iki hafta içerisinde günde yüzde 19,91 oranında azaltmıştır. Gümüşhane’de ise iki haftadır hiç vaka görülmemiştir. Verdiğim bilgileri tüm şehirlerimizi kapsayacak şekilde diğer bazı kriterleri de içeren ayrıntıları ile yarından itibaren bakanlığımızın web sitesinde bulabilirsiniz” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.