Back To Top
Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Başvuruları İçin 30 Haziran Son Gün!

Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Başvuruları İçin 30 Haziran Son Gün!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -27.06.2020
 Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Başvuruları İçin 30 Haziran Son Gün!
- A +

Bilindiği üzere Tarım ve Orman Bakanlığı  tarafından ödenen tarımsal desteklemeler için son gün 30 Haziran 2020 Salı günü...

Tarım İl Müdürlüğü sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “ Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinin 6. Madde 2. Fıkrasına göre "Üretim yılına ilişkin çiftçi başvuruları, üretim yılının 30 Haziran tarihinde sona erer." denilmektedir. Konu ile ilgili yapılan paylaşımın devamında:

 "Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) için yapılacak başvurular, Yönetmelikle belirtildiği üzere 30 Haziran 2020'ye kadar devam etmektedir. Üreticilerimiz, ÇKS başvurularını 27.05.2014 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren '2014 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliği'nin ilgili maddesi gereği bu tarihe kadar gerçekleştirebilecekler aksi halde tarımsal desteklemelerden faydalanamayacaklardır.

Bildiğiniz gibi, özellikle içinde bulunduğumuz salgın sebebiyle, siz değerli üreticilerimizi korumak amaçlı mümkün olduğunca işlemlerin dijital ortamdan yapılmasına önem vermekteyiz. Bu bağlamda, üreticilerimiz İl/ İlçe Müdürlüklerimize gelmeden e-devlet üzerinden veya çiftçilerimize kesintisiz hizmet veren https://eciftci.tarbil.gov.tr üzerinden de yapabileceklerdir.

Söz konusu işlemler, başvuru evrakları (güncelleme için ÇKF Formu ve Çiftçi Belgesi ile birlikte) 30 Haziran 2020 tarihine kadar İl / İlçe Müdürlüklerine teslim edilmek şartı ile yapılabilecektir.

Üreticilerimizin 2020 yılı tarımsal desteklemelerinden faydalanabilmeleri için 30 Haziran tarihine kadar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerektiğini bir kez daha hatırlatır bereketli sezon dileriz." İfadelerine yer verildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.