Back To Top

ÇINAR AĞAÇLARI DİKİLECEK

ÇINAR AĞAÇLARI DİKİLECEK

 - 5 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.06.2020
ÇINAR AĞAÇLARI DİKİLECEK
- A +

 Akçakoca Belediyesi’nin, sahil yolunda ağaçlandırma çalışması başlattığı öğrenildi.

Vatandaştan gelen yoğun talebi dikkate alan Akçakoca  Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Fen İşleri Müdürlüğünü harekete geçirdi.

Alınan bilgiye göre, öncelikle kaldırım üzerinde işaretleme çalışması  yapan ekipler, gerekli kazı işlemeni tamamlamasının ardından Fedai Karabıyık parkından başlayarak Çınar caddesi üzerindeki  yürüyüş yolunda belirli aralıklarla  çınar ağacı dikilecek.

Bilindiği gibi, Albayrak döneminde sahil yolu projesi yapılırken Çınar caddesi bitişi Kamelya-Ziraat arası ağaç dikimine devam edilmesini öneren vatandaşların talebi dikkate alınmamış, eski başkan Yemenici'ye aynı talebi iletilmişti. Yemenici’den istediği cevabı alamayan Akçakocalılar, bu kez Başkan Okan Yanmaz’ın kapısını çaldı.  Başkan Yanmaz gelen talebi geri çevirmeyerek bölgede çalışma başlattı.

Ağaçlandırma çalışması bittiğinde, Sahilde  yürüyüş yaparken gölgelik alandan çıkıp, güneşe maruz kalan vatandaşların şikayeti bitmiş olacak, Çınar caddesinin sahil kesimi kent estetiği açısından daha şık duracak.

Yorumlar

Yorumlar
murat dayıoğlu 20.06.2020 - 22:17:37
Esentepe istanbul caddesindeki 2 yetişmiş çınarı kabaklamayaydınız iyiydi.Neymiş komşunun bahçesini yapraklar kirletiyormuş.Önce Var olanları korumamız lazım sonra dikmek elbette gerekir.Var olan kaybedildiği zaman insanın canı acıyor vesselam.
Gercekten bittiginde Akcakoca icin cok guzel bir uygulama oldugu gorulecek...Tavsiyem akcakocayi cinar agaclari kafar ihlamur agaclari ile de donatmak.ihlamurlarin actigi zamanda carsi meydani misssss gibi kokuyor.buraya gelen misafirler bu kokuyu her hissettiklerinde Akcakoca akillarina gelecek.
Helal Olsun Başkana , En Güzel Olaydır Bu, Madem Cınar Caddesi Burası Ozaman Cınara İhtiyaç Var, Bu Cadde İçin Gelecege En Güzel Yatırım. 20 Sene Sonra O Ağaçların Altından Geçenler Bunu Daha İyi Anlar
Yıllardan beri betondan başka birşey düşünmeyen zihniyetler gelecek nesillere beton bırakanlar bir gün vebal altında kalacaklar.Başkana teşekkür ederiz.Daha yeşil bir AKÇAKOCA için .