Back To Top
20 Haziran Cumartesi serbest piyasa fındık fiyatları

20 Haziran Cumartesi serbest piyasa fındık fiyatları

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.06.2020
20 Haziran Cumartesi serbest piyasa fındık fiyatları
- A +

Dünyanın en önemli ve en büyük fındık üreticisi Türkiye'de fındık Karadeniz insanının da en önemli geçim kaynağı. Akçakoca, Zonguldak, Kocaeli, Düzce, Sakarya, Samsun, Çarşamba, Terme, Ünye, Fatsa, Ordu, Giresun ve Trabzon'da  Türkiye'nin önemli fındık merkezleri durumunda. Peki serbest piyasada fındık fiyatları ne kadar

 Fındık Fiyatları: Türkiye'nin en önemli ihracat ürünlerinden biri olan fındıkta üreticilerin fiyat araştırmaları devam ediyor. Fındık fiyatları 2020 yılında da en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Fındık fiyatları artık ticaret borsalarında fiyat açıklaması yapılmayan ürünler arasında yer alıyor. Ticaret Borsaları üç yıldır serbest piyasa olduğu gerekçesiyle fındık fiyatlarında oluşan rakamları açıklamıyor. TMO ise yılda bir kez alım fiyatı açıklıyor. Fiyatlar serbest piyasada oluşuyor. Bu fiyatlar il il anlık değişiklikler gösterse de en düşük ve en yüksek fiyatlar arasında bir seyir izliyor.

Akçakoca, Zonguldak, Kocaeli, Düzce, Sakarya, Samsun, Çarşamba, Terme, Ünye, Fatsa, Ordu, Giresun ve Trabzon'da TMO 2019 yılı fındığı için 16,50 TL - 17.00 TL fiyat açıklamıştı. Serbest piyasada 19 Haziran Cuma günü fındığın çeşidine göre fiyatı şöyle oluştu:

20 HAZİRAN 2020 CUMARTESİ

SERBEST PİYASA FINDIK FİYATLARI:

 LEVANT FINDIK   : 18,50 TL - 20.50 TL
 SİVRİ FINDIK        : 18,50 TL - 20.50 TL
 TOMBUL FINDIK  : 18,50 TL - 20.50 TL

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni