Belediye tarafından yapılan hiçbir iş için “skandal” gibi bir yakıştırma yapılamaz  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Belediye tarafından yapılan hiçbir iş için “skandal” gibi bir yakıştırma yapılamaz

Belediye tarafından yapılan hiçbir iş için “skandal” gibi bir yakıştırma yapılamaz

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -16.06.2020
Belediye tarafından yapılan hiçbir iş için “skandal” gibi bir yakıştırma yapılamaz
- A +

 Düzce Belediyesinin AK Partili Meclis üyeleri, Aydınpınar Caddesi üzerinde bulan, Belediyeye ait arsaya LPG tahsisi konulması ile ilgili girişimlere açıklık getirdi. Yapılan eleştirilere yanıt veren Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, Meclis üyeleri Hasan Günden ve Ergin Çelikağ; "Belediyemiz tarafından yapılan hiçbir iş için “skandal” gibi bir yakıştırma yapılamaz" ifadelerini kullandı.

Aydınpınar Caddesi üzerinde bulunan Düzce belediyesine ait  arsaya Mart ayı belediye meclis toplantısında LPG  tahsisi konulmuş, bu karara yapılan itirazlar nedeniyle görüşme Haziran ayındaki meclis toplantısına ertelenmişti. Kararın onaylanıp sonradan yapılan itirazın geçerli kabul edilmesinin nedeninin sonraki meclis oturumunda gündeme gelen mahkeme kararı olduğu açıklandı. Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, Belediye MEclisi AK Parti Grup Başkanı Hasan Günden ve AK Parti Meclis üyesi Ergin Çelikağ, konuya açıklık getirdi

MAHKEME KARARINA UYGUN ŞEKİLDE DÜZENLENECEK
Aydınpınar Caddesi üzerinde Düzce Belediyesine ait mevcut imar planında Konut+Ticaret lejandında bulunan alana Düzce Belediye Meclisince Mart ayı toplantısında LPG tahsisi konulmuş olup, bu karara yapılan itiraz Haziran ayı meclis toplantısında görüşülmüştür.
Belediye Meclisi tarafından yapılan değerlendirmede söz konusu alanın daha önce yol olarak tescil edilmesine dair Mahkeme Kararı olduğu görülmüş ve bu karar doğrultusunda söz konusu alanın Mahkeme Kararına uygun şekilde düzenlenmesine Belediye Meclisince karar verilmiştir. 


MART AYINDA OLUMLU SONUÇLANMIŞTI
Mart ayında yapılan Meclis toplantısında söz konusu talep; Konut+Ticaret lejandına sahip bir taşınmaz için değerlendirilmiş, İmar Komisyonu yaptığı değerlendirmeyi olumlu şekilde sonuçlandırmıştır. 
Haziran ayı Meclisine gelen itiraz dilekçesinde söz konusu taşınmazın edinme biçimini ve kullanım türü ile ilgili bir Mahkeme Kararı olduğu ve gelen LPG tahsis talebi yanında taşınmazın mevcut lejandının dahi değiştirilmesi gerektiği belirtilmiştir.


MAHKEME KARARI VAR
Kararın onaylanıp sonradan karara yapılan itirazın geçerli kabul edilmesinin gerekçesi, sonraki Meclis oturumunda gündeme gelen Mahkeme Kararıdır. Ayrıca konu Düzce Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü’ ne havale edilmiş olup gerekli değerlendirmeler yapılmaktadır.


SKANDAL YAKIŞTIRMASI YAPILAMAZ
Belediyemiz tarafından yapılan hiçbir iş için “skandal” gibi bir yakıştırma yapılamaz. Aldığı her kararda Düzce halkının kaynaklarını Kamu Yararı İlkesi doğrultusunda kullanan bir yönetim anlayışına bu gibi ifadeler kullanılması son derece yakışıksız yanlıştır.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.