Back To Top
65 YAŞ ÜSTÜ İÇİN SOKAK YASAĞI HAZİRAN SONU KALKIYOR

65 YAŞ ÜSTÜ İÇİN SOKAK YASAĞI HAZİRAN SONU KALKIYOR

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.06.2020
65 YAŞ ÜSTÜ İÇİN SOKAK YASAĞI HAZİRAN SONU KALKIYOR
- A +

65 yaş üstünün sokak izninin haftada 2 güne çıkarılması, haziran ayında da sonlandırılması planlanıyor

 Sokak kısıtlamasının kaldırılmasını sabırsızlıkla bekleyen 65 yaş üstüne Bilim Kurulu’ndan izin çıkmadı. Ancak biraz daha nefes almaları için hazırlanan formüle göre, 65 yaş üstünün sokak izninin haftada 2 güne çıkarılması, haziran ortasından sonra da yani ay sonunda tamamen sonlandırılması planlanıyor.

Sokağa çıkma izninin bir gün hafta içi olmasıyla 65 yaş ve üzeri vatandaşlar hem banka, fatura yatırma gibi işlerini yapacak hem de normalleşme sürecine kademeli adım atacağı düşünülüyor. Vakalarda 65 yaş ve üzeri için artış olmaması dahilinde Haziran sonunda yasak tamamen kaldırılacak.

"Yılbaşında Covid-19 konuşmayız"

Erdoğan’ın toplantıda Türkiye’nin pandemi sürecini başarılı yürüttüğü, havaların düzelmesiyle virüsün etkisinin azaldığını söylediği öğrenildi. Erdoğan, “Normalleşme sürecini de başarılı şekilde yürütüyoruz. Türkiye dünyaya her konuda örnek olacak bir ülke. Sokak kısıtlamasını bitirdik, seyahat yasağını sonlandırdık. Yeni paketler açıkladık. Turizmde de beklentimiz yüksek. Yaz aylarıyla birlikte vaka sayılarında da azalma görülüyor. Bilim Kurulu’nun çalışmaları ve vaka sonuçları da gösteriyor ki sanki yılbaşında hiç COVID konuşmayacağız” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Zaten Akçakoca'da 65 yaş üzeri için sokağa çıkma yasağı yok ki.. Neden böyle bir haber yapıyorsunuz? ?
yeni