Back To Top
Belediye meclisi Haziran toplantısına izin çıktı

Belediye meclisi Haziran toplantısına izin çıktı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -4.06.2020
 Belediye meclisi Haziran toplantısına izin çıktı
- A +

Bugün toplanan Düzce İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, korona virüsle mücadele kapsamında 26 mart tarihinden itibaren yasakladığı İl, İlçe, Belde Belediye meclis toplantıları üzerinde ki yasağı kaldırdı.

Alınan karar sonrası, bu hafta yapılması gereken ancak yasak nedeniyle bir araya gelemeyen  Akçakoca Belediye Meclisi’nin gelecek hafta toplanması bekleniyor.

Düzce Valiliği Basın Biriminden yapılan açıklamada;

“ Düzce İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Dr. Zülkif DAĞLI Başkanlığında Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Toplantı Salonunda gündemdeki konuları görüşmek üzere 04.06.2020 Perşembe günü saat 14.00’da toplanmıştır.

1- 26.03.2020 tarih ve 2020/13 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda alınan 1 No'lu karar iptal edilerek, İl, İlçe, Belde Belediyeleri ve Mahalli İdare Birlikleri Meclisleri ile İl Genel Meclislerinin aşağıda belirtilen hususlara riayet edilmesi kaydı ile Haziran ayı toplantıları ile sonraki toplantılarına izin verilmesine, söz konusu yerel yönetim birimlerinin Haziran ayı olağan meclis toplantıları ile bundan sonraki toplantılarında başta Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenen/belirlenecek kurallara uyulmakla birlikte aşağıda belirtilen hususlara riayet edilmesine;

a)            Meclis toplantılarının yapılacağı yerin girişine/görünür bir yerine COVID-19 kapsamında alınması gereken önlemlerle ilgili afişler (el yıkama, maske kullanımı ve meclis toplantısı yapılacak yerin içinde uyulması gereken kurallar) asılmalıdır.

b)           Meclis toplantılarının yapılacağı yerlerin/binaların girişlerinde kişilerin ateşleri ölçülmelidir. 38 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde, kişiler içeriye alınmayarak tıbbi maske ile sağlık kuruluşuna başvurması sağlanmalıdır.

c)            Meclis toplantılarının yapılacağı binaların ve meclis toplantı salonlarının dezenfeksiyonu sağlanmalıdır. Özellikle meclis toplantısı yapılacak yerde her toplantıdan önce bu işlem mutlaka yapılmalıdır.

d)           Uygun yerlerde el antiseptiği bulundurulmalıdır.

e)           Toplantı esnasında mesafe kuralına uygun şekilde oturum düzeni alınmalıdır.

f)            Meclis toplantılarının yapılacağı yerlere/binalara muhakkak maske takılarak girilmeli ve toplantılar esnasında maske çıkarılmamalıdır.

g)            Meclis toplantılarının yapılacağı binaların ve meclis toplantı salonlarının doğal havalandırması sağlanmalıdır.

h)           Meclis toplantılarının yapıldığı yerlerde/binalarda ortak kullanım alanlarında (lavabo vb.) temizlik ve hijyen kurallarına uyulması sağlanmalıdır.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni