Back To Top
Kahveciler memnun değil

Kahveciler memnun değil

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -2.06.2020
Kahveciler memnun değil
- A +

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık üç aydır kapalı olan ve yasakların kaldırılmasıyla birlikte 1 Haziran Pazartesi günü faaliyetlerine başlayan kahveciler hayatlarından hiç memnun değil

 Çünkü kahvehanelerin en büyük gelir kaynağı olan oyun oynamak yasak kapsamından çıkarılmadı.

Başta tavla, okey ve kağıt oyunları olmak üzere kahvehanelerde bunların oynanması hala yasak.

Ülkemizde 400 bini aşkın kahvehane var.

İlimizde ise bu sayının bin civarında olduğu söyleniyor.

Yasakların kalkmasıyla birlikte kapılarını müşterilerine açan ama oyun oynanması yasak olduğu için müşteri bulamayan kahvehane sahipleri ve işletmecileri bu yasağın yeniden gözden geçirilmesini istiyorlar.

Oyun oynanmasına müsaade edilmediği sürece kahvehanelerin açılmasının bir işe yaramayacağını, kahvehanelerin çay ocakları gibi düşünülmemesi gerektiğini söylüyorlar.

Müşterilerin oyun oynanmadığı zaman kahvehanelere gelmeyeceğini ve kiralarını bile çıkaramayacaklarını dile getiriyorlar.

Yorumlar

Yorumlar
s.oktay 3.06.2020 - 09:45:40
kahveciler memnun değil, meyhaneciler memnun değil,kafayı demleyip tembel tembel kumar oynayanlar memnun değil.fındığa bakmaz, fiyatı beğenmezsiniz.siz nasıl bir insansınız.Allah ıslah etsin. Bazıları işim bozuluyor diye ramazan ayını da iptal edecek elinden gelse.
ali keleş 3.06.2020 - 09:38:33
kahvede miskin miskin kumar oynayacağınıza, gidin tarlada fındığa bakın, temizlik yapın. rahat rahat içki içip kumar oynayamayınca hemen zırlamayın.
yeni