Back To Top
Doğu Karadeniz'de Dolu Fındığı Fena Vurdu

Doğu Karadeniz'de Dolu Fındığı Fena Vurdu

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -2.06.2020
Doğu Karadeniz'de  Dolu Fındığı Fena Vurdu
- A +

Geçtiğimiz hafta Batı Karadeniz bölgesinde etkili olan dolu yağışı, bu kez Ordu ilinin 4 ilçesinde etkili oldu...

Ordu’da yağmurlu hava etkili olmaya devam ediyor. Bugün öğle saatlerinde Korgan, Ulubey, Kabadüz, Aybastı ve Gürgentepe gibi birçok yerde yağan dolu etkili oldu. kısa bir süre yağmasına rağmen fındık bahçeleri v tarlalar adeta kar yağmış gibi beyaza büründü.

Fındık üzerinde %30-40’lara varan bir hasar meydana geldi

Dolu başta fındık olmak üzere ekili tarım alanları zarar gördüğünü söyleyen Gürgentepe Ziraat Odası Başkanı Akın Çalış, “Işıktepe, Yurtseven, Akgeriş, Akören, Tuzla, Alaseher ve Eskiköy mahallemizin bir bölümünde dolu yağışı etkili olmuştur. Fındık üzerinde %30-40’lara varan bir hasar meydana geldi. Allah beterinden korusun.” dedi.

DÖRT İLÇEYE UYARI

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ordu’da özellikle 4 ilçede etkili olacak gök gürültülü sağanak ve dolu yağışı nedeniyle dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Konuyla ilgili Ordu Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere ve Samsun radarından elde edilen görüntülere göre; devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, İlimizin iç kesimlerinde (Ulubey, Çatalpınar, Çamaş, Gürgentepe)yerel dolu yağışı ile birlikte zaman zaman etkili olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ani sel, Su baskını, Yerel dolu yağışı

Allah beterinden korusun

   Gürgentepe’de etkili olan dolu yağışı sonrası açıklama yapan Gürgentepe Ziraat Odası Başkanı Akın Çalış,  "Işıktepe, Yurtseven, Akgeriş, Akören, Tuzla, Alaseher ve Eskiköy mahallemizin bir bölümünde dolu yağışı etkili olmuştur. Fındık üzerinde %30-40 lara varan bi hasar meydana geldi. Allah beterinden korusun."dedi.

Kaynak :Ordu Haberleri

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni