Back To Top
Emekliye ek ödeme geliyor

Emekliye ek ödeme geliyor

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.06.2020
Emekliye ek ödeme geliyor
- A +

 Milyonlarca SSK ve BAĞ-KUR emeklisi vatandaşın gözü kulağı Temmuz ayında. Temmuz'da zam oranlarını öğrenecek ve yeni maaşlarına kavuşacak emeklilerin gündemi zam oranlarının ne kadar olacağı? Emekli ek ödemelerinin yüzde 4'ten yüzde 8-10'a yükseltilmesi değerlendiriliyor. Eğer talep kabul edilirse, emeklilerin gelirinde 361 TL'ye varan artış yaşanacak. Ayrıca en yüksek ödemede 602 lira olacak

Ocak'ta maaşı yükselen, promosyonu zamlı alma imkanı elde eden, 650 bininin aylık kazancı bin 500 liraya yükseltilen emeklilere, bir artış daha gündemde. Emekliler, her ay maaşlarla birlikte verilen yüzde 4 oranındaki ek ödemenin artırılmasını istiyor

Türkiye Emekliler Derneği, çalışanlara asgari geçim indirimi olarak 220 ile 375 lira arasında ödeme yapıldığının altını çizerek, "Emekliler için vergi iadesinin yerine getirilen ek ödeme maaşın yüzde 8-10'una çıkarılsın" çağrısı yapıyor.

Maaşı bin 500 lira olana 60 lira yerine 150, 2 bin lira olana 80 lira yerine 200, 3 bin lira olana 120 lira yerine 300 lira ek ödeme verilebilecek.

Yorumlar

Yorumlar
Gün geçmiyorki emekli maaşları ile ilgili ağız sulandıran haberler olmasın .Bence insanların arzu ve isteklerini kabartan ve gayal güçlerini artıran bu haberler gerçekten üzücü. Baba cebindeki parası kadar veya alacağı maaş kadar çocuklarının arzu ve isteklerine yanıt verebir.Ülkenin kaynakları artmadıkça böyle bir şey olmayacak bence kimseyi gereksiz yere umutlandırmayin.Günahtir.
yeni