Back To Top
Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe yağış var...

Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe yağış var...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.06.2020
Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe yağış var...
- A +

 Meteorolojiden gelen hava tahmin raporuna göre serin ve yağışlı sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Akçakoca başta olmak üzere Batı Karadeniz bölgesi  önümüzdeki 4 gün havanın aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından valiliklere geçilen son dakika  açıklamada şu ifadeler kullanıldı ;

   "Ülkemizin bu gece saatlerinden itibaren yeni bir serin ve yağışlı sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Bölgemizde (Batı Karadeniz Bölümü, Ankara Çankırı, ve Kırıkkale) hafta ortasına kadar görülecek yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (1 Haziran Pazartesi) Bolu, Karabük, ve Çankırı il geneli ile Düzce, Zonguldak ve Bartın illerinin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli yağışların sebep olacağı olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

   Yağışlı sistem aralıklarla Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri bölgemizde etkili olarak, Cuma (05.06.2020) günü bölgemizi terk edeceği tahmin ediliyor.

   Hava sıcaklıklarının Perşembe gününe kadar bölge genelinde mevsim normallerinin (2-5 derece) altına seyredeceği ancak; Cuma gününden itibaren hissedilir derecede artacağı ve mevsim normalleri üzerine yükseleceği tahmin ediliyor.

   Rüzgarın hafta ortasına kadar önümüzdeki üç gün kıyı kesimler hariç bölge geneline güney ve güneybatı (lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (40-60km/sa) esmesi bekleniyor."

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.