Back To Top
65 yaş ve üstü 5 bin 197 Akçakocalı, 15 hazirandan sonra özgür...

65 yaş ve üstü 5 bin 197 Akçakocalı, 15 hazirandan sonra özgür...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -30.05.2020
65 yaş ve üstü 5 bin 197  Akçakocalı, 15 hazirandan sonra özgür...
- A +

Adrese dayalı son nüfus sayımına göre Akçakoca ilçesinde, 65 yaş ve üstü 5 bin 197 kişiyle ilgili sokağa çıkma kısıtlamasının 15 haziran tarihi itibarıyla son bulması bekleniyor.

  Koronavirüs salgınında en riskli grup sayılan ve sayıları 7.5 milyona ulaşan 65 yaş üstüyle ilgili kısıtlamanın haziran ayının ortasında ya da sonunda kalkması bekleniyor.

 VAKA SAYISINA GÖRE

Karar vaka sayılarındaki artış ya da azalmaya göre verilecek. Seyahat kısıtlamalarının kalkmasının ardından vaka artışı olup olmayacağı gözlendikten sonra 65 yaş ve üzeri için uygulanan kısıtlamaların tamamen kalkması gündeme gelecek. Riskli çalışma gruplarından diş hekimleri için de kısıtlamanın ağustos ayına kadar devam etmesi bekleniyor.

HAC ZİYARETLERİ YAPILACAK MI?

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç, 60 yaş ve üzerinde olanlar ile kronik hastalığı bulunanların, idari izinli sayılacağı açıklandı. Ağustos ayında planlanan hac ziyaretlerinin ise bu yıl yapılmaması bekleniyor. Suudi Arabistan’ın korono  virüs salgını nedeniyle yasakları devam ettirdiği, bu yasakların seyrine göre yeni kararlar alınabileceği ifade ediliyor. 2020-2021 yılı umre ziyaretleri içinse en erken 1 Eylül tarihine işaret ediliyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni