Back To Top
VATANDAŞTAN DÜZCE VALİMİZE AÇIK MEKTUP

VATANDAŞTAN DÜZCE VALİMİZE AÇIK MEKTUP

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -28.05.2020
VATANDAŞTAN  DÜZCE VALİMİZE AÇIK MEKTUP
- A +

    Yığılca ilçesinde yaşayan Sefer Demir,  Düzce valisi Zülkif Dağlı’ya gönderdiği mektubunda, köylerine gidemediklerini, bağ ve bahçelerine sahip çıkamadıklarından yakınarak sokağa çıkma kısıtlamasının bir an önce son bulmasını istedi.

İŞTE O MEKTUP

“ Sayın Düzce Valimiz, Ben Düzce ili Yığılca Sarırakaya köyü nüfusuna kayıtlı bir vatandaşım.

Bayram’dan önce köyüme giriş çıkış kısıtlandı tarlamıza bağımıza bahçemize gidemedik. Bayram sonrası açılır dedik Bayram’da babamın mezarına bile gidemedim cks belgesi zorunlu yapıldı ben devletten destek almadığım için ÇKS dosyası yaptırmadım.

Sonuçta e-devletimde tapu bilgilerim var üzerime olan yerlerin evimin kimseyi kandıramayız yani.

Köyümüzde tarlamıza tek başımıza gidiş izni var, ama tek kişi tarlada ne yapacak, bizim kültürümüzde çoluk çocuk tarlaya gideriz, işimizi yapar döneriz, birlik içinde çalışırız, tek kişi iş yapamaz, yemek yapamaz.

Köydeki evimiz ne oldu haberimiz yok.  “Hayat Eve Sığar” diye bir program çıktı, indirdim, kullanıyorum.  Yığılca ilçemizde vaka sayımız oldukça az,  Düzce’mizin diğer ilçelerine istediğimiz gibi gidip gelirken kendi ilçemize gidemiyoruz. Sayın basın mensubu, halkın sesi olarak bu mektubumuzu ve sesimizi duyurmamızı rica ediyoruz.

Devlet büyüklerimizden ricamız sesimizi duyun, yollarımızı açın şimdiden çok teşekkür ediyorum.   Saygılarımla Gereğini arz ederim.”

Sefer Demir / Yığılca Sarıkaya köyü

Yorumlar

Yorumlar
Abimiz olayi cok guzel anlatmiş yani biz koyumuze gidipte gezmiyoruz sonucta evden tarlaya tarladan eve
Bende Gebze'de oturuyorum.akçakocalıym ve aynı sorunları yaşıyorum.şu anda mahsul verimi için bakım ilaçlama zamanı ve ailece yapmamız gereken işler.tapumuz var çks yok.soruna acil çözüm bekliyoruz.arkadaşa katılıyorum.çiftçiyi destek lafta kalmasın teşekkürler
yeni