Back To Top
GÖZLER AKÇAKOCA MÜFTÜLÜĞÜNDE…

GÖZLER AKÇAKOCA MÜFTÜLÜĞÜNDE…

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.05.2020
GÖZLER AKÇAKOCA MÜFTÜLÜĞÜNDE…
- A +

 Diyanet İşleri Başkanlığı, 81 il müftülüğüne gönderdiği genelge ile, 29 Mayıs'ta kılınmaya başlanacak cuma namazı için hazırlık yapılmasını istedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sitesinde, yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı bulunan camilerde kılınmaya başlanacak cuma namazı için alınması gereken tedbirlere ilişkin bir duyuru  yayınlandı.

YAPILAN DUYURUDA

1)Cuma Namazı kesinlikle dış mekanlarda kılınacaktır. (Cuma namazı kılınırken cami kapalı tutulacak, camide cuma namazı kesinlikle kılınmayacaktır. (Yani kapalı mekanda)

2) Hasır serilmeyecek herkes kendi seccadesini alıp maskesini takarak fiziki mesafeye uyarak gelmeleri ve namaz kılmaları sağlanacaktır.

3) Uygun yerlere dezenfektan koyulacak

4) Namaz öncesinde abdesthaneler kapatılarak vatandaşlarımızın evlerinde abdest almaları duyurulacaktır.

Ülke genelinde 29 mayıs tarihi için hazırlık yapılırken, Akçakoca müftülüğünün ise, hangi camilerde toplu Cuma namazı kılınacağına dair hazırlık yapıp yapmadığı bilinmiyor.

Alınan bilgilere göre, Akçakoca Merkez cami, Çuhalı camilerinin sosyal mesafe kurallarına uymak kaydı ile, Cuma namazı kılmak için  avlularının uygun olduğu ve hava şartları müsaade ederse iki camide de Cuma namazı kılınabileceği belirtildi.

İlçe müftülüğünün, bir iki gün için konuya açıklık getirmesinin beklendiği belirtildi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni