Back To Top

Akçakoca'da Fındığı Fırtına Vurdu

Akçakoca'da Fındığı Fırtına Vurdu

 - 5 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -22.05.2020
Akçakoca'da Fındığı Fırtına Vurdu
- A +

Akçakoca’da saatte 80 ile 100 km hızla esen şiddetli  fırtına fındık bahçelerinde zarara neden oldu.

Batı Karadeniz bölgesinde  etkili olan sağan yağış ile birlikte meydana gelen şiddetli fırtına, Akçakoca ilçesi genelinde şiddetli fırtınaya dönüşünce fındık bahçelerinde zarara neden oldu.

İlçe genelin  etkisini gösteren fırtına  sonrasında fındık bahçelerini kontrole giden köylüler, yaprak ve çotanakların yere döküldüğünü gösteren fotoğrafları sosyal medyadan paylaştılar.

Öte yandan, Akçakoca  Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün bölgedeki hasarın tespiti için bir ekip görevlendirdiği bildirildi.

Akkaya köyünde yaşayan Met Koç isimli fındık üretcisi,  " Fırtına'dan geriye kalanlar, Cc Allah fazlasını alır nasip kısmet olanı bırakır." yotumunda bulundu.

Yorumlar

Yorumlar
Akçakoca köylerinden bir kaçı zaten affet bölgesiydi tek gelir kaynağımız findikti rabbim yardımcımız olsun insallah bu yıl çok kötü geçecek gibi gözüküyor
? 5/24/2020 -
Hasadın öşürünü veriyorlar mı sormak lazım, her sene kılı kılına hesaplayıp fazlası ile vermeye gayret ediyorum. Hem mahsulün bereketini görüyorum hemde tarlada iken zarar görmüyorum. Allah'ın hakkını gösterirseniz Allah da riskinizin bereketini verecektir.
Tarsimde göruyormu acaba
Geçmiş olsun,eskiler derler para cebe girmeden şu kadar fındığım oldu diyemezsin.Tarım sigortası gerçeğini görmek gerekiyor.
Tüm çiftçilerimize geçmiş olsun. ALLAH bol bereketli mahsul nasip etsin.