Back To Top
Maaş krizi coronanın önüne geçti..Belediye meclisi Çarşamba günü toplanıyor..

Maaş krizi coronanın önüne geçti..Belediye meclisi Çarşamba günü toplanıyor..

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -17.05.2020
 Maaş krizi coronanın önüne geçti..Belediye meclisi Çarşamba günü toplanıyor..
- A +

 Maaş krizi coronanın önüne geçti.. Meclis çalışanların maaş krizini çözmek için 20 mayıs Çarşamba günü toplanıyor..

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler ile, büyükşehirlerde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle küçülen ekonominin faturası belediyeleri vurdu. Gelirleri sıfır düzeyine inen belediyeler maaş ödeyemez duruma geldi.

Su, emlak, imar  ve çevre temizlik vergilerinin 3 ay ertelenmesi nedeniyle tahsilat yapamaz hale gelen belediyeler, Nisan ayında ülke genelinde toplanan vergilerin çok düşük kalması nedeniyle bir darbede İller Bankası’ndan yemişti.

 Ülke genelinde az vergi toplanmasını gerekçe gösteren İller Bankası, ülke genelindeki bütün belediyelere hak ettiklerinin çok altında para gönderince, zaten mali krizle boğuşan belediyeler çalışanlarına maaş ödeyemez duruma gelmişti.

Geçtiğimiz hafta Akçakoca Belediyesi’ne Ankara’dan gönderilen ödeneğin 200 bin TL gibi komik düzeyde kalması maaş krizine neden oldu. Çalışanların Mayıs ayı maaşını ödeyemeyen belediye yönetimi, geçici de olsa krizi aşmak için İller Bankası düzeyinde yaptıkları girişim meyvesini verdi.

İller Bankası, pandemi sonrası atılacak normalleşme adımlarına bağlı olarak çalışanların mağdur edilmemesi için isteyen bütün belediyelere 3 ay maaş desteği vereceği öğrenildi.

Düzce valiliğinden alınan özel izinle, Akçakoca Belediye meclisi Çarşamba günü özel oturum düzenleyecek. Maaş krizini çözmek için meclisten borçlanma yetkisi isteyecek olan belediye yönetimi, alınan karar sonrası hızlı adım atarak İller Bankası ile hemen temasa geçip belediye çalışanlarına bayram öncesi ödeme yapmak için bürokratik işlemleri tamamlamaya çalışacak.

Yorumlar

Yorumlar
AKÇAKOCA TV'YE 18.05.2020 - 08:18:10
FİNANS YÖNETİMİNDE SINIFTA KALDI... BAŞKA BU ŞEKİLDE SÜREKLİ MAAŞ ÖDEME KRİZİ YAŞAYAN BELEDİYE VAR MI?
yeni