Back To Top
Kan Bağışı İçin Sosyal Mesafeli Sıra

Kan Bağışı İçin Sosyal Mesafeli Sıra

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -14.05.2020
Kan Bağışı İçin Sosyal Mesafeli Sıra
- A +

  Koronavirüs nedeniyle kan bağışı miktarlarındaki düşüşün ardından Kızılay tarafından kan bağışı çağrısı yapılmıştı. Kritik seviyenin altına gerileyen kan bağışı stokları için İftardan sonra Düzceliler sıraya girip kan bağışında bulunmaya devam ediliyor.

 Koronavirüs nedeniyle kan bağışı miktarını düştüğü Kızılay'da stoklar kritik seviyenin altına geriledi. Günde binlerce ünite kan dağıtan Kızılay'a kan bağışı oranlarında ciddi bir düşüş yaşandı. Yapılan çağrılar neticesinde Düzceliler iftar sonrasında Valilik karşısında bulunan Kızılay Kan bağışı otobüsüne giderek kan vermek için sıraya geçti. Kan bağışı için sıraya giren Düzceliler sosyal mesafeye de dikkat etmeyi ihmal etmedi. 

Alınan tedbirler kapsamında, özellikle vatandaşların Kızılay'ın kan verme ünitelerine giderken endişe etmemesi gerektiğini belirten yetkililer, "Hastanelerde ameliyatların aksamaması için kan bağışı çok önemli. Vatandaşlarımız kan merkezlerine gelmeye korkuyorlar, bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Merkezlerimiz son derece sterildir. Koronavirüs kanla bulaşan bir hastalık değil.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni