Sigaradan alınan vergi tutarı artırıldı  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Sigaradan alınan vergi tutarı artırıldı

Sigaradan alınan vergi tutarı artırıldı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -13.05.2020
Sigaradan alınan vergi tutarı artırıldı
- A +

Sigarada ÖTV oranı yüzde 17,2 arttı. Asgari maktu vergi tutarı 7,79 TL'den 9,13 TL'ye çıktı. Cumhurbaşkanlığının konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

 Sigaradan alınan asgari maktu vergi tutarı artırıldı. Cumhurbaşkanlığının konu ile ilgili kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, sigaranın asgari maktu vergi tutarı yüzde 17,2 artışla 0,3899 TL’den 0,4569 TL’ye yükseltildi. Böylece bir paket sigaradan alınan maktu vergi tutarı 7,79 TL’den 9,13 TL’ye çıktı.

SİGARA FİYATLARINA ZAM GELECEK Mİ?

Sigara fiyatlarına yapılacak zam 2020 yılının başında Cumhurbaşkanı kararı ile Temmuz ayına ertelenmişti. Karar Resmi Gazete'de yayımlanmış ve sigaradaki enflasyon oranındaki otomatik vergi artışı bu yıl ocak-haziran döneminde uygulanmamıştı.

Resmi Gazete'de yer alan sigara zammı kararına ilişkin ÖTV kanununun 12. maddesinin 3. fıkrası hükmünün, ÖTV (III) sayılı listenin; içecekler, alkol ve tütün ürünlerinden alınacak maktu ÖTV tutar ve oranlarını belirleyen (A) ve (B) cetvellerinde yer alan malların asgari maktu vergi tutarları hakkında 2020 yılı Ocak-Haziran dönemi için uygulanmayacağı belirtilmişti

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.