Back To Top
Koronavirüs denizden bulaşır mı?

Koronavirüs denizden bulaşır mı?

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -12.05.2020
Koronavirüs denizden bulaşır mı?
- A +

 Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber, pandemi sürecinde tatil planı yapan vatandaşlar koronavirüs açısından en risksiz seçenekleri araştırıyor. Peki tatil planı ne zaman yapılabilir, virüs denizden bulaşır mı? Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Hüsnü Pullukçu cevapladı.

 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Hüsnü Pullukçu, önümüzdeki haftalarda hava sıcaklıklarının 30 derecelere çıkacağını ifade ederek, bu durumun koronavirüs vaka sayılarını azaltacağını dile getirdi.

'HAZİRAN AYINDA TATİL PLANLARINA BAŞLARIZ'

Prof. Dr. Pullukçu, "Hava sıcaklıkları yükseldikçe biraz rahatlama olacak. Eğer sayılar böyle giderse, vaka sayıları artmazsa haziran ayında biz tatil planlarına başlarız. Ben kendim tatil rezervasyonumu yaptırdım bile. Haziran'ın ortasında tatile gideceğim. Ancak her şeyin normale bir anda dönmesi çok zor. Mutlaka önlemlerin alınması gerekiyor. Oteller ve pansiyon tarzı yerler için bir genelge yayınlanacak, mesafeler ayarlanacak. Açık büfeler kaldırılacak. Şezlonglar arasında mesafeler olacak. Bunlar ayarlanırsa herhangi bir sorun olmayacaktır" diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni