Back To Top

BOLU'DA DURUM KÖTÜYE GİDİYOR

BOLU'DA DURUM KÖTÜYE GİDİYOR

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -8.05.2020
BOLU'DA DURUM KÖTÜYE GİDİYOR
- A +

 Bolu'da korona virüs tablosunda durum tekrar kötüye gitmeye başladı. Bolu'da her gün pozitif vaka tespit edilirken, hastanelerde ise ilk günlerdeki gibi yoğunluk yaşandığı öğrenildi. Komşu ilimiz Düzce'de ise durum Bolu'dan daha kötü...

Bolu'da gün geçtikçe iyiye giden tablo son bir haftada bozulmaya başladı. Her gün 200 civarında testin yapıldığı Bolu'da son bir haftada her gün pozitif korona virüs vakası tespit edildi. Korona virüsün ilimize geldiği ilk günlerde olan hastanelerdeki yoğunluk tekrar yaşanmaya başladı. Vaka sayılarındki artış ilimizde ki iyimser tabloyu bozdu. Alınan bilgilere göre, Bolu'daki vaka sayısı bir anda yükselerek 100'ü geçti. Bu yaşanan gelişmelerden sonra vatandaşlarınkurallara daha çok riayet etmesi gerektiği gözler önüne serilirken, en ufak gevşemede virüsün hızla yayıldığı görülüyor.

DÜZCE'DE KÖTÜ GİDİŞAT DEVAM EDİYOR

Düzce'de ise her gün 70-80 arası test yapılırken, günlük ortalama 6 yeni korona virüs vakası tespit ediliyor. Komşu ilde vatandaşların tedbirleri çok fazla önemsemediği ve maske kullanımı, sosyal mesafe kuralı gibi tedbirler konusunda da hassas davranmadığı öğrenildi. Vatandaşın bu tutumu korona virüsün yayılmasında büyük rol oynuyor.

Kaynak: Özgür Bolu

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.