Back To Top
Son dakika! Ömer Döngeloğlu koronavirüse yenildi

Son dakika! Ömer Döngeloğlu koronavirüse yenildi

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -3.05.2020
Son dakika! Ömer Döngeloğlu koronavirüse yenildi
- A +

 Son dakika haberi... Koronavirüs testi pozitif çıkan Ömer Döngeloğlu hoca hayatını kaybetti. İlahiyatçı Döngeloğlu, 52 yaşındaydı. Döngeloğlu'nun cenaze töreniyle ilgili bilgilerin gün içinde belirleneceği öğrenildi.

 

 İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat etti.


Kovid-19 teşhisi konulmasının ardından Başakşehir Şehir Hastanesi'nde bir süredir tedavi gören 52 yaşındaki Döngeloğlu'nun durumu ağırlaştı.

Yapılan müdahalelere rağmen bu sabah hayatını kaybeden Döngeloğlu'nun cenaze töreniyle ilgili bilgilerin gün içinde belirleneceği öğrenildi.

KALIN'DAN DÖNGELOĞLU MESAJI

Vefatının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın "Koronavirüse yenik düşerek hayatını kaybeden Ömer Döngeloğlu hocamıza Allah’tan rahmet, keder-dide ailesine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun. Koronavirüsten vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Paniğe ve rehavete kapılmadan tedbirleri uygulayalım" mesajı paylaştı.

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu da "Ömer Döngeloğlu hocamız vefat etmiş. Çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin. Rabbim mekanını cennet eylesin" paylaşımı yaptı.

ÖMER DÖNGELOĞLU KİMDİR?

1968'de Tokat Zile'de dünyaya gelen Ömer Döngeloğlu, ilkokulu Zile Altunyurt İlkokulu'nda, orta eğitimini Zile İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Daha sonra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olarak 1986-1996 yılları arasında memleketi Tokat'ta imam-hatiplik yaptı.

Kamuda uzun yıllar çeşitli idari görevlerde çalışan Döngeloğlu, İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine araştırma, inceleme, okuma ve gezi yazıları ile biliniyordu. Döngeloğlu, aynı zamanda ramazan aylarında televizyon programları hazırlayıp sunmuştu.

Yorumlar

Yorumlar
ALLAH(C.C.) RAHMET ETSİN… Sayın Ömer DÖNGELOĞLU hocamızı, televizyon ekranlarından tanıdım. Ateşli, güzel, bereketli ve feyizli sohbetlerinden şüphesiz ki birçok insan istifade etmişlerdir. Allah’tan(c.c.) geldik, Allah’a(c.c.) döneceğiz! Hep bunu söylerdi. Güzel ahlak sahibi, Yaradana karşı güzel bir kulluk görevi, vatanını, milletini, bayrağını sevmeyi ve devletine bağlı olmayı öğütlerdi. Bu dünyadan ebedi aleme güzel amelleriyle gittiğine inanıyorum. Rabbimize kavuştu. Yüce Allah(c.c.) Rahmetiyle muamele etsin, mekanı cennet, makamı yüce olsun. Sevdiklerinin ve sevenlerinin başı sağolsun… İşte hepimiz geldik bir gün bizler de oraya gideceğiz.Yaşadığımız dünyada, ahiret hazırlıklarımızın Yüce Yaradan’ın emirleri doğrultusunda olması dilek ve dualarımla…
yeni