Back To Top
Koronavirüslü hasta sayısı 193’e yükseldi…

Koronavirüslü hasta sayısı 193’e yükseldi…

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.05.2020
Koronavirüslü hasta sayısı 193’e yükseldi…
- A +

 Son bir hafta öncesine kadar 150 civarında olan vaka sayısı son 5 günde pik yaparak 193’e yükseldi. Evlerde ise karantina altında tutulan vaka sayısının ise 500’ü geçtiği iddia edildi.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri il genelinde 1 mayıs tarihinde 106 test yaptı. Yapılan test sonucunda 13 kişide koronavirüs görülükken il genelimde sayı 193’e ulaştı. Toplam 2 bin 696 kişiye test uygulaması yapılırken, bugüne kadar 5 Kişi hayatını kaybetti.

Ayrıca, Düzce il genelinde Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri 1 mayıs tarihinde 106 test gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen 106 testin 13'ü pozitif olarak sonuçlandı. Toplam sayı  193'e ulaştı. 7 kişi yoğun bakımda tedavi oluyor. 5 kişi ise entübe olarak solunum cihazlarına bağlı duruyor.

Virüsün son bir hafta içinde yükselişe geçmesinden endişe eden yetkililer, zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmamasını ve yakın temastan uzak durulmasını istiyor.

Yorumlar

Yorumlar
Valimiz den ricam sokağa çıkma kısıtlaması daha sert ve uzun olmali
Bizim halkımız herşeye müstahak hergün belediye hoparlöründen cami minarelerinden anons ediliyor zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayın diye ama ne gezer insan olana laf bir defa veya en fazla üç kez söylenir ama ne fayda demekki insan değiliz insan olsak duyuruları dikkate alarak uyarız en iyisi sokağa çıkma yasağı getirilsin yoksa vakalarda tavan yapılacak
yeni