Back To Top
DÜZCE'DE 1 MAYIS KORONAVİRÜS'ÜN GÖLGESİNDE KUTLANDI

DÜZCE'DE 1 MAYIS KORONAVİRÜS'ÜN GÖLGESİNDE KUTLANDI

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.05.2020
DÜZCE'DE 1 MAYIS KORONAVİRÜS'ÜN GÖLGESİNDE KUTLANDI
- A +

 1 Mayıs İşçi Bayramı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de Koronavirüs Salgınının gölgesinde kutlanıyor. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Düzce Atatürk Devlet Hastanesinin önünde düzenledikleri basın açıklamasıyla 1 Mayıs İşçi Bayramını kutladı.

 Önceki yıllarda geniş kitlelerle kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ( 1 Mayıs İşçi Bayramı) bu yıl Koronavirüs Salgını nedeniyle buruk kutlanıyor. Yeni Tip Covid -19 salgını ile mücadelede en büyük mücadeleyi fedakârca veren Sağlık çalışanları da Koronavirüs Salgınının gölgesinde 1 Mayıs İşçi Bayramını kutladı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi önünde toplanan Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu’na (KESK) bağlı SES Düzce Temsilciliği Üyeleri, düzenledikleri basın açıklamasıyla, tüm emekçilerin 1 Mayıs İş Bayramını kutladı.

SES Düzce Temsilci Cemal Yılmaz tarafından yapılan basın açıklamasında, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan sağlık çalışanlarına ek gösterge yasası ve yıpranma payı ve tüm sağlık çalışanları için temel ücret taleplerinin olduğunu söyledi.

 Açıklamasında “Bizler bu ülkenin işçileri, kamu emekçileri, mühendisleri, mimarları, sağlıkçıları, aydınları eğitimcileri, akademisyenleri, sanatçıları, gençleri, kadınları ve emekçileriyiz” diyen Yılmaz, “Salgına karşı toplumun sağlığını, işini ve geçimini koruyacak gerçek bir mücadele verdik. Temek, zorunlu ve acil mal ve hizmet üreten işler dışında bütün işlerde salgın süresince çalışma acilen durduruldu” dedi.

Koronavirüs salgınının isimsiz kahramanlarının sağlık çalışanları olduğuna dikkat çeken Yılmaz, açıklamasını şu şekilde dürdürdü:

“Sağlık çalışanlarının yanlarında olduklarını göstermek, onlara desteğimizi ve şükranlarımızı sunmak için basın açıklamamızı Düzce Atatürk Devlet Hastanesi önünde yapma kararı aldık. Evlatlarına, ailelerine sarılmadan hatta uzun süre görmeden hizmet etmeye çalışan sağlık çalışanlarına buradan selam gönderiyoruz. Sayın Sağlık Bakanımıza; sağlık çalışanları için söz verilen ek gösterge yasası, halen fiilen hizmette sağlık çalışanlarının hakkı olan yıpranma payı, döner sermaye değil tüm sağlık çalışanları için temel ücret talebimizi buradan sesleniyoruz.”

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni