Back To Top
Fırıncılar fiyatı geri çekmedi gramaj yükseltti

Fırıncılar fiyatı geri çekmedi gramaj yükseltti

 - 8 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -24.04.2020
Fırıncılar fiyatı geri çekmedi gramaj yükseltti
- A +

 Ramazan ayını Ramazan fırsatçılığına çevirerek 350 gram pideyi 4,5 lira, 600 gram pideyi de 7,5 liraya çıkaran esnaf odalarına  tepki giderek büyüyor.

Akçakoca Kaymakamlığı ile Düzce valiliğine çağrıda bulunan vatandaşlar, fiyatların geri çekilmesini isterken, dün gece bir araya gelen fırıncılar, pide fiyatlarını geri çekme yerine gramaj ayarlamasına gittiler.

Toplumun her kesiminden yükselen tepkiler üzerine bir araya gelen Akçakocalı fırıncılar, Akçakoca Esnaf Odası Başkanı Nedim İşgörenle yaptıkları  istişare sonucu 350 gr pideyi 400 grama,600 gram pideyi de 650 grama çıkararak fiyatı aynı tuttular.

Fırıncılar adına yapılan açıklamada…

“ Akçakoca fırıncıları olarak Esnaf Odası Başkanı Nedim İşgörenle yaptığımız istişare sonucu, 350 gr pideyi 400 grama çıkardık 400 gram pide 4.5 tl,  600 pideyi 650 gram 7.5 tl olarak halkımıza sunuyoruz hayırlı Ramazanlar “ ifadelerine yer verdiler.

Yapılan açıklamaya tepki gösteren vatandaşlar fırıncılara seslenerek:  İstanbul  ve  Ankara’yla. Aynı tarifeyi yapmak , gramaj yükseltip fiyat artırmak yerine fiyatı geri çekmek   daha mı Zor diye sordular.

Fırıncılar ise kendilerini savunarak,  maliyetlerin yükseldiğini ve zarar ettiklerini belirttiler.

Yorumlar

Yorumlar
Akçakoca fırıncıları yorumcusunun ne kadar komik savunması var.Gece gündüz demeden bayram seyran demeden bizler gece uyurken o çalışıyormuş.Hay Allah sizlerin işi bunu gerektiriyor.Sizi tutan mı yani siz bizlere kendinizi mi adadınız.Yok böyle bir şey böyle savunma olamaz.Yapıyorsunuz bu işi ve kazanıyorsunuz da .BELEDİYE olarak bu işi bir üstlense şöyle modern fabrika kursa ekmeği 1 tl ye satsa bakalım sizler ne yapacaksınız.Ah nerede öyle bir BAŞKAN gelse Akçakocamıza bakın halk nasıl takdir edecek.
İnsanların böylesine zor zamanında pideyi az karla yada karsız satmayana diyecek çok söz var.Millet aç aç,bu zamanda işyerinizi döndürün yeter arkadaşlar..Biz ne zaman ihtiyacı olandan geçinmeye başladık!!!
Yorumları bile seçerek koyuyosunu pess
Ayiptir istanbulda 350gr 3 tl burda neden farkli anlamis degilim onlari kurtariyoda sizimi kurtarmiyor kul hakki yemeyin kolay degildir illaki isletmek ama boyle olmaz biz yatarken calisiyorsaniz hayriniza calismadiginiz belli yapmayin kapatin milleti kaziklama derdinde bu akcakoca
akıllanın biraz! 24.04.2020 - 23:23:45
pide almayalım, protesto edelim. cuma namazı yok, teravih namazı yok, cami yok o halde bırakın bu ramazan pide de olmayıversin ne olur? zaten aşağıdaki yorumda fırıncılar almayan almasın diye meydan okumuşlar. nasıl olsa onların tuzu kuru. bu ramazan pide satmazlarsa en hazla arabalarını değiştirmezler ya da bir daireleri eksik olur. olan vatandaşa oluyor her zamanki gibi... fırsatçılar, "biz zaten fırın sıcağına alışığız cehennem bize vız gelir" diye düşünüyorlar herhalde.
Yorum yazıyorum yorum yok.. şu sayfada birkez yorumum daha çıkmadı
İst anlar 95 100 tl un kullanmakta neyi bilişte konuşuyorsunuz almayan almasın gelsin fırınları verelim siz çalıştırın varmı cesaretiniz gece yok gündüz yok bayram yok hiç bir şey yok köle gibi vatandaş gece yatağında yatarken ekmek çıkıyor 135 lik un kaliteli ekmek bizde gelde bu fırıncılığı sen yap
VATANDAŞ 24.04.2020 - 11:45:13
Ne zararı mal varlığınızı bir araştırsınlar bakalım hangi arabalara biniyorsunuz.Ne kadar daireniz arsanız kirada dükkanlarınız var.Bu işi hobi olarak yapmıyorsunuz herhalde.Milletle dalga geçmeyin.Nedim İşgören e de helal olsun.O zaten şimdiye kadar olduğu gibi hep sermayeden yana olmuştur.ALMAYALIM YEMEYELİM PİDEYİ BİR YERİMİZ EKSİLMEZ PROTESTO YAPALIM bırakın kendileri yesinler birlik beraberlik olmazsa bu işler düzelmez.
yeni