Back To Top
Hayvanseverler Duzce Belediyesinin topladığı köpeklerini arıyor

Hayvanseverler Duzce Belediyesinin topladığı köpeklerini arıyor

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -19.04.2020
Hayvanseverler Duzce Belediyesinin topladığı köpeklerini arıyor
- A +

 EMRİ KİM VERDİ ?

DÜZCE VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRÜ NURETTIN ÖZCAN' SESLENİYORUZ!"

ALDIĞINIZ KÖPEKLERE ZARAR VERMEDEN GERI GETİRİNİZ. BIRAKTIĞINIZ YERLERDE YAŞAYAMAZLAR.

Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü  Ekiplerinin  17 Nisan Cuma gününden beri sokaklarda yaşamaya çalışan küpeli, küpesiz köpekleri topladığı ihbarlarını alan Düzceli Hayvanseverler toplama emrini kimlerin verdiğini ve köpeklerin akibetini  araştırıyor.

“İçişleri Bakanlığı’nın sokaklardaki hayvanların beslenmesi için Valilere, Kaymakamlıklara ve kurumlara yolladığı genelgeden sonra, Düzce’de böyle bir girişimde bulunulmasını anlayamayan hayvanseverler “ Baktığımız onlarca hayvanın bu şekilde, bilmedikleri yabancı bir ortama atılmasının suç olduğunu,  İçişleri  Bakanlığı’nın beslenme talimatını yerine getirmek yerine, hayvanların yiyecek bulamayacakları ortamlara terk edilmesini üzüntü ile karşıladıklarını” açıklayarak; 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve yönetmeliğine aykırı olarak hayvanların bulundukları ortamın dışına atılmasının kabul edilemez olduğunu, konuyu  İçişleri Bakanlığı’na ve Cimer’e ileteceklerini” söylediler.

“Belediye tarafından toplanan köpeklerin içlerinde hasta, bakıma muhtaç ve takibimizde olan köpekler de  vardı, Onlar yeni atılan yerlerde nasıl hayatta kalacaklar? Zarar verilmeden köpeklerimizin alındıkları yere geri getirilmelerini istiyoruz.

Emri  kim veya kimler  verdiyse ve kimler uyguluyorsa, lütfen  korona günlerinde,  insanlığı birbirine bağlayan merhamet duygumuzun bir parçası olan köpeklerin mağdur olmasına neden olmayınız, Allah Aşkına, İnsanlık Aşkına toplama işlemini durdurunuz!

Yorumlar

Yorumlar
Köpeklerimizi geri istiyoruz biz besliyoruz biz bakımlarını yaptırıyoruz ne istiyorlar başka daha ne yapalım yaşlısı var tümörlü olanı var hangisine yanalım şaşırdık
yeni