Back To Top
Bir yıl gecikmeli kavga...Halef Selef, Sosyal Medyada Birbirine Girdi

Bir yıl gecikmeli kavga...Halef Selef, Sosyal Medyada Birbirine Girdi

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -11.04.2020
Bir yıl gecikmeli kavga...Halef Selef, Sosyal Medyada Birbirine Girdi
- A +

 Yığılca eski Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit kendi dönemine ait bir videoya “Yığılca'mızın 1 yıl önce ki şahşahlı çalışmaları ve bugünki geldiği durum” notunu düşmesi ilçede iki başkan arasında gerilen ipin kopmasına neden oldu. Bunun üzerine mevcut belediye Başkanı Rasim Çam Sosyal medya üzerinden, eski başkan Muzaffer Yiğit'e ait olduğunu öne sürdüğü iş makinası paylaşarak; Belediyeyi Borç Batağına Sokanlar Hesap verecek" notunu düştü. Sosyal medya atışmaları devam ederken, Başkan Rasim Çam, eski başkan Muzaffer Yiğit’i canlı yayında açık oturuma davet ederek “Hodri Meydan” dedi.

 

İŞTE KAVGANIN FİTİLİNİ ATEŞLEYEN PAYLAŞIM

Yığılca'da 31 Mart 2019 seçimlerinde kıran kırana geçen seçimlerde 49 oy ile Başkanlığa Rasim Çam seçilmişti. Seçimlerin ardından geçen bir yıl aradan sonra eski başkan Muzaffer Yiğit’in yaptığı bir paylaşım kavganın fitilini ateşledi. Muzaffer Yiğit kendi dönemine ait ve proje sunumu yaptığı bir videoyu sosyal medya hesabına ekleyerek “Yığılca'mızın 1 yıl önce ki şahşahlı çalışmaları ve bugünki geldiği durum” notunu düşmesi gerilen iplerin kopmasına neden oldu.

İŞ MAKİNASIYLA CEVAP VERDİ

Mevcut Başkan Rasim Çam kişisel Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ise ilçe gündemine bomba gibi düştü. Başkan Çam İş makinası paylaşıp Varan 1 diyerek paylaştığı notta şu açıklamada bulundu; "Yığılca’nın önceki dönem Belediye başkanın şaşalı çalışmalarından şahsına elde ettiği kazanımlarından bir tanesi.Gerisi gelecek bekle Yığılcam hırsızlara yolsuzlara ilçemde yer olmayacak. Belediyeyi Borç Batağına Sokanlar Hesap verecek.

MUZAFFER YİĞİT'DEN BELGELİ CEVAP

Başkan Rasim Çam'ın, Muzaffer Yiğit'e ait olduğunu öne sürdüğü iş makinası iddiasına Yiğit'ten belgeli açıklama geldi. Yiğit sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda; "Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çamın şahsıma ait Kepçesi Var İddası Tamamıyla Yalandan ve iftiradan ibarettir.2014/2019 yılları arasında şeffaf belediyecilik anlayışı İle yönetmiş olduğumuz belediyemizde yapmış olduğumuz çalışmalar ve ilçemize 5 yılda kazandırdığımız eserler göz önündedir. Dönemimizdeki muhasebecimiz Mevcut belediye başkanı Rasim Çamın damadı olmakla birlikte 2018 yılında belediyenin tüm hesapları iç işleri bakanlığımız ve Sayıştay tarafından 20 gün boyunca incelenmiş ve en ufak bir hataya ve yanlışa rastlanılmamıştır. Aksini idda eden Varsa tüm kamuoyu İle paylaşılmasını istiyorum.Ayrıca belediyemizi teslim ederken hiç bir ticari ve esnaf borcumuz bulunmamaktadır.

Belediyenin tek borcu,iller bankasından alt yapı,su hattı ve asfalt kredisi olarak alınan miktardır ve belediyelere iller bankası tarafından her ay gönderilen katkı payından cüzii miktar kesilmektedir.Yapmış olduğumuz tüm harcamalar belgeli ve belediye kayıtlarındadır.

Kendi başarısızlığını insanlara iftira ve karalama olarak kapatmak isteyenlere karşı kanuni tüm haklarımı kullanacağımı ve halkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağımı belirtmek isterim.

Bugüne kadarki yaşantımda, belediye başkanlığım öncesi,başkanlık dönemim ve sonrasında hiç bir ticari çalışmam,faaliyetim ve hiç bir zaman ticari aracım olmamıştır.Tüm bu yapılmak istenen kurgular dönemimizin başarısından,bugünün başarısızlığından kaynaklanmaktadır.En büyük hakem Öncelikle Yüce Rabbim ve gerçekleri tamamıyla gören halkımızdır.

Not:Bahsi geçen kepçenin belgelerini sahibinden istedim ve paylaşıyorum. Selam ve Saygılarımla" ifadelerini kullandı.

ÇAM'DAN BİR PAYLAŞIM DAHA

Yiğit'in paylaşımının ardından sosyal medyadan bir cevap daha veren Başkan Çam; "Sosyal medya üzerinden aklanamassın Başarı ve başarısızlıkların ölçüsü hırsızlıktan, yolsuzluktan, rüşvet, çıkar ve menfaat sağlamaktaktan geçiyorsa ben bunların hiç birisinde yokum hukuk yolu açık 2014 öncesi ve sonrası mal varlıklarını açıkla ,nasıl birilerinin üzerinden edindindiğini kamu oyunun bilgisine belgeler ile değil şahitlerle ispatlayacağım nasıl çıkar sağladığını" ifadelerini kullandı.

CANLI YAYINDA HODRİ MEYDAN

Öte yandan Mevcut Başkan Rasim Çam, Muzaffer Yiğit’i canlı yayında açık oturuma davet ederek; “Yapılan karalama kampanyasına razı olamam. Eski Başkan Muzaffer Yiğit’I kameralar karşısında canlı yayına davet ediyorum. Hodri Meydan” açıklamasında bulundu. Çam’ın bu teklifine eski Başkan Muzaffer Yiğit’in ne cevap vereceği ise merak ediliyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni