Back To Top
Akçakoca'da Haftasonu Giriş Çıkışa Sınırlama

Akçakoca'da Haftasonu Giriş Çıkışa Sınırlama

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.04.2020
Akçakoca'da Haftasonu Giriş Çıkışa Sınırlama
- A +

Düzce İl Olağanüstü Umumi Hıfsıssıhha Meclisi Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında toplanarak önemli kararlar aldı. Akçakoca'da dün bir kişide korona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından tedbirler ardı ardına geldi. Haftasonu Akçakoca ilçesine giriş çıkış sınırlandırılırken, Liman içerisinde yürüyüş yolu kapatıldı. Ayrıca Çuhallı pazarı da geçici süre hizmet vermeyecek.

 Düzce İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı Başkanlığında toplandı. Yapılan toplantıda Akçakoca için de önemli kararlar alındı.

HAFTASONU GİRİŞ ÇIKIŞ SINIRLANDIRMASI

İlçeye haftasonu giriş çıkışların sınırlandırılması kararı alındı. Alınan kararda şu ifadelere yer verildi; " Akçakoca ilçe sınırlarından karayolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya vb.) il merkezine yapılacak tüm giriş/çıkışların 10 Nisan 2020 Cuma günü saat 24.00’den itibaren ikinci bir karara kadar pazar 24 e kadar geçici olarak sınırlandırılmasına, istisnai durum olarak; çalışma hayatı içerisinde yer alan yönetici, çalışan yada işyeri sahiplerinin bu durumu ispatlayan (yerleşim yeri/ikamet belgesi, SGK kayıt belgesi vs.) belgelerini ibraz etmek şartı ile, başta sağlık ve güvenlik olmak üzere kamu görevi ve hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında görevli olanların; görevli olduklarına dair belge veya kimlikle geliş/gidiş yapabilmesine, yukarıda sayılanlar dışında yer almakla birlikte uygun görülmesi halinde,  il merkezinde seyahat izin kurulundan, ilçede ise Kaymakamlıktan izin alınarak gidiş geliş yapmasına izin verilmesine karar verilmiştir.

LİMAN İÇİ YÜRÜYÜŞ YASAKLANDI

Akçakoca'da liman içerisinde yürüyüş yolunun da kapatıldığı duyurularak şu görüşe yer verildi; "Akçakoca İlçesinde bulunan sahil yolunun Livadi girişinden liman içerisine kadar yürüyüş yolunun geçici süreliğine (görevli sağlık ve kolluk ekip ve araçları hariç) kapatılmasına karar verilmiştir.

ÇUHALLI PAZARI KAPATILDI

İlçe'nin en büyük pazarlarından olan Çuhallı pazarının da geçici olarak kapatıldığı duyuruldu. Yapılan açıklamada; "2- Cumayeri, Gölyaka, Yığılca ve Kaynaşlı İlçelerinde kurulan tüm açık ve kapalı pazaryerlerinin ikinci bir karara kadar kapatılmasına,Akçakoca ilçesinde ise cuma günleri kurulan Çuhallı pazarının geçici olarak kapatılmasına karar verilmiştir" denildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni