Back To Top
Akçakoca'dan Adapazarı'na gidiyordu, polis engeline takıldı

Akçakoca'dan Adapazarı'na gidiyordu, polis engeline takıldı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -9.04.2020
Akçakoca'dan Adapazarı'na gidiyordu, polis engeline takıldı
- A +

 Akçakoca’dan yola çıkan ve içerisinde 13 kişi bulunan panelvan tipi bir araç Kocaali ilçesinde polis ekiplerince durdurularak haklarında yasal işlem yapıldı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında şehir giriş ve çıkışları yasaklanan 31 ilde alınan tedbirler kapsamında, içerisinde 13 kişi bulunan panelvan tipi bir araç Akçakoca’dan Kocaali ilçesine giderken polis ekiplerince durduruldu. Sosyal mesafe kuralına uyulmayan ve seyahat izin belgesi olmayan araç içerisindeki şoför ve yabancı uyruklu yolculara cezai işlem uygulandı.

Dünya'da küresel salgın olarak ilan edilen korona virüs tedbirleri kapsamında Türkiye'de alınan güvenlik önlemleri uygulanmaya devam ediyor. Ulasal pandemi olan korona virüs tedbirlerince 31 ilde uygulanan şehir dışına çıkma yasağı getirilmişti.

 Bu kapsamda  Akçakoca ilçesinden  Adapazarı ilçesine gitmekte olan ve içinde şoför ile 12 yabancı uyruklu vatandaşın bulunduğu panelvan tipi araç Kocaali ilçesinde polis ekiplerince yapılan uygulamalar kapsamında kontrol noktasında durduruldu.

Ekiplerce gerçekleştirilen kontrollerde araçtan indirilerek tek tek ateşleri ölçülen şahıslar, Akçakoca ilçesine bir kümeste tavuk yükleme işlemi için geldiklerini ve Adapazarı'nda bulunan evlerine geri dönmekte olduklarını iddia ettiler.

Yapılan kontroller esnasında sosyal mesafe kuralına uymadığı ve seyahat izin belgesi olmadığı gerekçesiyle 12 yabancı uyruklu vatandaşa idari para cezası uygulanırken araç şoförüne ise 3 bin 150 lira para cezası kesildiği öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni