Back To Top
Belediye çalışanı karantinaya alındı

Belediye çalışanı karantinaya alındı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -8.04.2020
Belediye çalışanı karantinaya alındı
- A +

Kocaali Belediyesi’nde sokak hayvanlarını toplama ekibinde görevli bir işçinin Covid-19 nedeniyle evinde karantinada tutulan hayvan severin köpekleri toplanıyor diye belediye görevlisinin yüzüne tükürdüğü ileri sürüldü.

 Kocaali Belediyesi’nde çalışan Sefa Ç. mahalle sakinlerinden gelen şikâyet üzerine Alandere Mahallesi 585. Sokak'ta bulunan başıboş köpekleri toplamak üzere mahalleye gitti. Sokak köpeklerini belediyeye ait araçta topladığı esnada, köpekleri besleyen ve kızına Coronavirüs teşhisi koyulduğu gerekçesi ve 65 yaş üzerine uygulanan sokağa çıkma yasağı bulunan G.P. (65) tarafından durdurulmak istendi.  Aracın kapısını açarak sokak köpeklerini dışarıya çıkartmak isteyen G.P. bu esnada kendisine engel olmak isteyen belediye çalışanı Sefa Ç.'yi önce tehdit etti daha sonrada maskesini açarak Sefa Ç.'nin yüzüne tükürdü.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Mahallelinin şikâyeti üzerine olay yerine giden Sefa.Ç arkadaşlarının getirdiği suyla yüzünü yıkadıktan sonra, 112 ve polisi aradı. Belediye işçisi Sefa Ç. yüzüne tükürdüğünü ileri sürerek G.P’den şikâyetçi oldu. G.P’nin sokak köpeklerini araçtan indirmek için yapılan müdahale sosyal medyada yayınlandı. Sefa Ç.hastanede yapılan testin ardından 14 günlük karantina için evine gönderilirken, yüzüne tüküren kadın hakkında suç duyurusunda bulundu. Öte yandan G.P.’nin karantina sürecinde köpeklere bakamadığı için yuva aradığı ve çevresinden yardım istediği biliniyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni