Back To Top
Koronavirüs Akçakoca'ya uğramadı

Koronavirüs Akçakoca'ya uğramadı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.04.2020
Koronavirüs Akçakoca'ya uğramadı
- A +

Komşu ilçelerimiz Karasu, Kocaali, Alaplı ve Ereğli ilçelerinden. hemen hergün koronavirüs haberleri gelirken, Akçakoca ilçemizde bugüne kadar pozitif bir vakaya rastlanmadı.

 Düzce Üniversitesi Araştırma Hastanesi  ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde 53 koronavirüs hastası tedavi görürken, Akçakoca’da bugüne kadar bir tane dahi koronavirüs vakasına rastlanmaması, moralleri yükseltti.

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronairüs salgını nedeniyle Komşu ilimiz Zonguldak ile Sakarya ve Düzce’de vaka sayıları her geçen gün artış gösterirken, Akçakoca’da bugüne kadar koronavirüs vakasına rastlanmadı.

Akçakoca’da bugüne kadar onlarca korona virüs şüphesiyle hastane ve evlerde gözetim altında tutulan onlarca şüphelinden alınan örneklerin negatif çıkması, sağlık çalışanları arasında sevinçle karşılandı.

Pozitif vakaya rastlanılmayan Akçakoca’da gidişatı değerlendiren uzmanlar, bugüne kadar koronaya rastlanmaması bundan sonra karşılaşılmayacağı anlamına gelmeyeceğini belirterek; bütün Akçakocalıların, kurallara uymasını, mecbur kalmadıkça evden çıkmamasını bir kez daha hatırlattılar.

Tedbiri elden bırakmamak gerektiğinin altını çizen uzmanlar, devletin bütün kurumları üzerine  düşeni yapmak için büyük gayret sarf ediyor. Vatandaşlarımız da uyarıları dikkate alır ve bunun gereğinin yerine getirirse inşallah hiçbir kayıp vermeden bu beladan kurtulacağız yorumunda bulundular.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni