Back To Top
Bolu'da virüse karşı bu önlemler alındı

Bolu'da virüse karşı bu önlemler alındı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.04.2020
Bolu'da virüse karşı bu önlemler alındı
- A +

 Bolu Valisi Ahmet Ümit başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi, corona virüsü önlemleri kapsamında alınan önlemleri genişletti.

Corona virüsünün yayılmasını önlemek için il genelinde ilçeler ve köyler arası ulaşım yasaklandı.

Alınan kararda 15 gün süreyle şehir içi ve ilçeler arası hareketliliğin en aza indirilmesi için il, ilçe ve köyler arası gidiş gelişler durduruldu.Bölgeden çıkış yapmak isteyen ve işe gidecek olanlar da görevli olduklarına dair belgelerini ibraz edecekler.

BOLU'DAKİ YASAKLAR

Kentin iki işlek caddesine giriş çıkışlar kapandı

Umumi Hıfzısıhha Meclisi tarafından kentte insan yoğunluğunun en çok olduğu İzzet Baysal Caddesi ile Cumhuriyet Caddesi’ne çıkışlar yasaklandı. Caddenin her iki yönünde görevlendirilecek ekipler çalışmak ya da işlerini yapmak için her iki caddeye giriş yapacakların ateşlerini ölçerek kontrol edecekler. Yürüyüş ya da gezinti yapmak için caddeye girmek isteyenlere izin verilmeyecek.

Araçlar plakaya göre trafiğe çıkacak

Kentte ayrıca trafiğe çıkacak araçlara da sınırlama getirildi. Hususi ve kamu araçları istisna olmak üzere plakası tek rakamla biten araçlar ayın tek sayılı günleri, plakası çift rakam ile biten plakalı araçlar da ayın çift sayılı günlerinde dışarı çıkabilecek.

Yaylaya çıkmak için izin alınacak

Korona virüsün yayılmasını önlemek için vatandaşların 15 gün süreyle yaylalara gitmeleri de yasaklandı. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların da Tarım İl Müdürlüğünden alacakları belgeyle yaylalara gitmelerine izin verilecek.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni