Back To Top
Komşu köyde korona alarmı

Komşu köyde korona alarmı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.04.2020
Komşu köyde korona alarmı
- A +

Akçakoca'ya bağlı Kurukavak ve Karatavuk köyü yolu üzerinde bulunan Çilimli ilçesine bağlı Karaçörtlen Köyü'nde il dışından gelen bir vatandaşın KOVİD-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle köye giriş çıkışlar Jandarma kontrolünde sağlanmaya başlandı.

 Tüm Dünyayı kasıp kavuran Karona virüs vakalarında pozitif vaka sayısı her geçen gün artıyor. Çilimli'ye bağlı Karaçörtlen Köyü'nde de il dışından gelen bir vatandaşın yapılan test sonucu pozitif çıkınca köy alarma geçti. Köye il dışından gelen bir vatandaşın test sonucunun pozitif çıkması nedeniyle temasa geçtiği kişilerin tespit çalışmaları sürdüğü bilgisine ulaşıldı. Öte yandan köye giriş çıkışların Jandarma kolluk kuvvetlerinin kontorülünde gerçekleştiği bilgisine ulaşıldı. 


DARICI MAHALLESİ'NDE SMS'Lİ

Telefon ve sosyal medya aracılığı ile Darıcı Mahallesinde de bir pozitif vakaya rastlandığı bilgisine ulaşıldı. Kısa mesaj ile uyarılan Darıcı Mahallesi sakinleri bugün şu mesajı aldı; "Malesefki üzülerek paylaşmak zorundayım mahellemiz halkından pozitif vakaa çıkmıştır.bu yüzden herkesten ricam hükümetimizin vermiş olduğu tedbirlere harfiyen uyalım ve evlerimizden mümkün oldukça çıkmayalım.özellikle gençlerimizi ve yaşlılarımızı uyaralım.Allah ın izniyle bu salgından  hep birlikte kurtulucaz tabii takdir Yüce Allah’ındır.Evimizde kalalım sağlıklı kalalım"

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni