Back To Top
Jandarma, geçişleri engellemek için yolu kayalarla kapattı

Jandarma, geçişleri engellemek için yolu kayalarla kapattı

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -4.04.2020
Jandarma, geçişleri engellemek için yolu kayalarla kapattı
- A +

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Sakarya başta olmak üzere 30 büyükşehir ile Zonguldak'a giriş ve çıkışların kapatılmasıyla, Düzce il sınırı ile Sakarya arasında jandarma ve polis ekipleri tarafından önlemler alındı. Jandarma, Akçakoca, Gölyaka, Gümüşova ve Cumayeri ile Hendek ve Kocaali arasındaki ara geçişleri önlemek için yolu kayalarla kapattı.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı açıklamayla 30 büyükşehir ile Zonguldak'a koronavirüs tedbirleri kapsamında giriş ve çıkışlar kapatıldı. Jandarma, Uğurlu, Nazımbey ve Melenağzı köylerinde tedbir aldı.

 

ÖNLEMLER ARA YOLLARDA DA ALINDI

Önlemler yalnızca TEM ve D-100 yolları gibi ana güzergahlar arasında değil, ara yollarda da alındı. Köy yollarına da jandarma tarafından kontrol noktaları kuruldu. Köylerin arasından geçişleri engellemek amacıyla Düzce'nin Akçakoca ilçesi ile Sakarya'nın Kocaali ilçesi geçişi engellemek için Nazımbey Kozlu arasındaki köprüye, Melenağzı köprüsü ile Uğurlu geçişi ve Hendek ilçesinde yer alan Yeşilvadi Köyü ile Düzce'ye bağlı Yeşilyayla köyü sınırında önlem alan jandarma ekipleri, araçların gidiş ve gelişine izin vermedi. Yalnızca Sakarya'da ikamet eden kişiler ile iş nedeniyle şehir değiştirmek zorunda kalanların geçişlerine izin verildi.

 

 

 

 

Geçişleri engellemek için jandarma yolu kayalarla kapattı

 

 

MUHTAR YOLDA NÖBET TUTUYOR

Yeşilvadi Köyü Muhtarı Süleyman Selman, "Burası tam Düzce sınırı. Yeşilvadi ile Yeşilyayla arasındaki nokta. Şu anda tam sınırdayız. Kontroller iyi gidiyor. Vatandaşlar da kurallara uyuyor. Sağ olsunlar dikkat ediyorlar. Bugün orada işleri olanla gidip gelecek. Kesinlikle geçiş yasak, biz de 7-24 buradayız. Nöbet tutuyoruz. Bir sıkıntı olmayacak inşallah. Araçla geçişi kesinlikle yasak" dedi.

KÖPRÜ KAYALARLA KAPATILDI

Akçakoca jandarması, Akçakoca ilçesine bağlı Nazım bey köyü ile Kocaali ilçesine bağlı Kozlu köyünü birbirine bağlayan melen çayı üzerindeki körüyü molozlarla kaatı.

Düzce ile Sakarya arasındaki ara geçişleri önlemek için ilginç bir önlem alındı. Sakarya'nın Hendek ilçesi ile Düzce'nin Gümüşova ilçesini birbirine bağlayan az bilinen bir yol olan Yeşilyayla köyünün yolu kayalarla kapatıldı. Yolu kullanmak isteyen sürücüler, yoldaki kaya parçaları ve emniyet şeritlerini görünce şaşırdı. Yoldan geçmek zorunda olanlar geri dönüp, alternatif güzergahlara yöneldi.

 

 

 

 

Geçişleri engellemek için jandarma yolu kayalarla kapattı
Geçişleri engellemek için jandarma yolu kayalarla kapattı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jandarma, Düzce ile Sakarya arasındaki geçişleri engellemek için yolu kayalarla kapattı

 

 

Yorumlar

Yorumlar
Bu şekilde yol kapatmak yanlış acil bir durumda yol açılmasınımı beklenecek
Haberi yapan zat Akçakoca nereye bağlı bi öğren önce
yeni