Back To Top
Düzce’de değil Mısır’da öldüğü anlaşıldı

Düzce’de değil Mısır’da öldüğü anlaşıldı

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -2.04.2020
 Düzce’de değil Mısır’da öldüğü anlaşıldı
- A +

Düzce’de yaşayan Ürdün asıllı, Faress Sharkas Natkhu’nun  kronavirüsten Mısır’da hayatını kaybettiği öğrenildi.  Faress Sharkas Natkhu’nun ölümünün ardından ise büyük bir dram çıktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Düzce ili dahil 81 ilde koronavirüs vakalarını paylaştığı dakikalarda, sosyal medyada, Yenel Ahmet Shawash adıyla yapılan, “ Ürdün’den Düzce’ye yerleşen arkadaşımız Faress Sharkas Natkhu’yu koronavirüs nedeniyle kaybettik, Allah Rahmet Eylesin” paylaşımı, sosyal medyanın en popüler (viral) içeriği oldu.

Yapılan paylaşımdan  Faress Sharkas Natkhu Düzce’de öldüğünü  sanan sosyal medya takipçileri, saatler sonra acı olayın Düzce’de değil Mısır’da yaşandığını öğrendi.

YAŞANAN ACI OLAYIN ALTINDA DRAM ÇIKTI

EŞİ VE 4 ÇOCUĞU İLE DÜZCE’Yİ YENİ VATANI BELLEDİ

 Çerkez asıllı Faress Sharkas Natkhu’nun, ABD’nin Ürdün elçiliğinde Güvenlik amirliğinden emekli olduktan sonra, dostlarının da tavsiyesi ile  eşi ve 4 çocuğu ile birlikte Düzce’ye yerleşti.  Düzce’den bir ev ve arsa alan Faress Sharkas Natkhu, ABD elçiliğinden emekli olduğu için   bir takım sosyal haklarını almak için Mart ayı içinde Amerika’ya gitmek zorunda kaldı.

DÖNÜŞ YOLU ÖLÜM YOLU OLDU

korona virüs belası  dönüş yolunda  yakasına yapıştı.

Amerika’da kaldığı süre içinde işlerini yoluna koyan Faress Sharkas Natkhu’yı,  Türkiye’ye dönmek için Amerika’dan aktarmalı uçakla önce Almanya’ya gitti. Koronavirüs belası yüzünden Türkiye’nin hava sahasını kapatması üzerine günlerce Almanya’da hava alanında beklemek zorunda kalan Natkhu’nun imdadına Mısır’da yaşayan kardeşi yetişti.  Mısır’a uçuşların serbest olması üzerine Almanya’dan Mısır’a uçan Faress Sharkas Natkhu’y,nun bu son yolcuğu oldu. Kardeşinin evinde aniden hastalanan Natkhu, kaldırıldığı hastanede kronavirüsten öldüğü öğrenildi.

Eşi ve 4 çocuğu  Düzce’de yaşayan  Faress Sharkas Natkhu’nun Mısır’da defnedileceği öğrenildi.

Faress Sharkas Natkhu'nun ani ölümü Düzce'deki dostları arasında büyük bir üznütüye neden oldu.

Yorumlar

Yorumlar
Ben baktım adam Mısır’da kaybettik yazmış zaten
yeni