Back To Top
Düzce'de 21 Koronavirüs vakası var

Düzce'de 21 Koronavirüs vakası var

 - 4 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.04.2020
Düzce'de 21 Koronavirüs vakası var
- A +

Bakan Koca, Düzce'de 21 koronavirüs vakası olduğunu söyledi.

  İlk kez Düzce'nin vaka sayısı ile ilgili resmi açıklama yapıldı. SAğlık BAkanı FAhrettin Koca basın toplantısında Türkiye'nin koronavirüs vakalarının haritasını açıkladı. Koca'nın açıklmasına göre Düzce'de 21 Korana virüs vakası var.

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son vaka sayısını duyurdu ve İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Kocaeli, Ankara, Konya, Zonguldak, Trabzon, Balıkesir, Adana, Sakarya ve Düzce  olmak üzere illere göre corona virüs dağılımını açıkladı.

 

Daha çok vaka İstanbul'da olduğunu söyleyen Bakan Koca,  İstanbul'daki vaka sayısı 8.852. %60'lara yakın. 853 vaka İzmir, 752 vaka Ankara, 410 vaka ise Kocaeli.

Düzce 21 vaka sayısı var.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs nedeniyle son 24 saatte 63 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 277’ye yükseldiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarından satır başları;

Karşımızda sürekli hareket halinde olan içeri sızacak boşluk arayan bir düşman var. İnsanlık buna ilk kez tanık oluyor, dayanışma şimdi izolasyonla gerçekleşiyor. Dünya korona virüse karşı ne başarı göstermişse bunu izolasyona borçludur.

Temas, mesafe ve izolasyon. Bu üç kelime hayati önemde. Eğer temel kural uygulanmazsa diğer tedbirler bizi koruyamaz. Tehdit herkes için ortak. Davranış ortak olmalıdır.

SON 24 SAATTE 63 CAN KAYBI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs nedeniyle son 24 saatte 63 kişinin hayatını kaybettiğini toplam vefat sayısının 277 olduğunu açıkladı. Bakan Koca, toplam test sayısının 106 bin 799, toplam vaka sayısının 15 bin 679, yoğun bakım hasta sayısının 979, entübe hasta sayısının 692, iyileşen hasta sayısının 333, bugünkü test sayısının 14 bin 396 olduğunu bildirdi.

Bütün illerimizde koronavirüs vakası görüldü

Dün itibariyle bütün illerimizde artık bu virüsün olduğunu biliyoruz. O nedenle açıklamakta bir sakınca olmadığını düşünüyoruz.

İstanbul'da 8 bin 852, İzmir'de 853, Ankara'da 712, Konya'da 584, Kocaeli'de 410 vaka var.

Vefat edenlerin yüzde 80'i 60 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlar.

Koronavirüs nedeniyle İstanbul'da 117, İzmir'de 18, Kocaeli'de 8, Ankara ve Konya'da 7 kişi hayatını kaybetti. 

Enfekte olan sağlık çalışanı sayısı 601

Her geçen gün pozitif çıkan vaka sayımızın fazla olduğunu sağlık personelimizde söylemek istiyorum. 601 kişi. Bütün sorumluluk bu arkadaşlarımızın omuzunda."

Yorumlar

Yorumlar
81 PLAKA İL İLİMİZ ANKARA ,İSTANBUL VE BATI KARADENİZ BÖLGESİNİN GEÇİŞ NOKTASINDA OLDUGUNDAN DAHA FAZLA RİSK ALTINDADIR BU YÜZDEN HALKIMIZIN DAHA FAZLA HİJYEN KURALLARINA UYMASI GEREKMEKTEDİR ÇOK MECBUR KALINMADIKÇA EVDE KALMAK GEREKİR AMA MALESEF UYULMUYOR TÜM DÜZCELİLERDEN YASAĞA UYULMASINI RİCA EDERİM
MURAT 2.04.2020 - 08:57:40
Bu oyunuda gördük krona virüs?
Alt tarafı ölürüz ne olacak? 14 gün kuralına uymayan davarlarla aynı oksijeni solumamış oluruz boş ver. Ölmek gibisi yok
İlçemize İstanbul'dan gelen şahıslar 14 gün kuralına uymuyor bunlar dışarıda cirit atıyor bunlarla ilgili niye tedbir alınmıyor zaten bu İstanbul'dan gelen şahıslar tarafından diğer illere virüs yayılıyor
yeni