Back To Top
Tüm köylerde ev karantinası başlatıldı

Tüm köylerde ev karantinası başlatıldı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -30.03.2020
Tüm  köylerde ev karantinası başlatıldı
- A +

Düzce Valiliği tarafından il genelinde bulunan tüm yerleşimlerde ev karantinası uygulaması başlatıldı. ilçe, belde ve köylere şehir dışından gelen her kişi "Ev karantinasına" alınarak 14 gün takip edilecek.

 Düzce İl Pandemi Kurulunun gerçekleştirdiği olağanüstü toplantı sonrasında il genelinde bulunan 278 köy muhtarına yeni kararları açıkladı. Buna göre il genelinde tüm köylerde ev karantinası süreci başlatıldı. Alınan bilgilere göre, Düzce’ye başka bir şehirden gelen tüm vatandaşların korona virüs (COVİD-19) hastalığı açısından geldiği tarihten itibaren ev karantinası başlatılacak.

Muhtarlara gönderilen ‘Evde COVİD-19 kapsamında büyükşehir/başka şehirlerden gelenler için Karantina Bilgilendirme ve onam formu ile il dışından gelenlerin takibi yapılacak. Her vatandaşa da durum tebliğ edilecek. Gelen vatandaşlar ikametlerinde 14 gün boyunca çıkmamaları ve misafir kabul etmemeleri konusunda bilgilendirme muhtarlar tarafından yapılacak. Ayrıca muhtarlar köy genelinde tüm vatandaşlara gerekli olmadıkça evden çıkmamaları konusunda da anons yapacak.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni