Back To Top
Koronavirüsten ölenler nasıl gömülüyor?

Koronavirüsten ölenler nasıl gömülüyor?

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -27.03.2020
Koronavirüsten ölenler nasıl gömülüyor?
- A +

 Bilim Kurulu ve Diyanet'in tavsiye ve kararları doğrultusunda, Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenler ülke genelindeki illerde defin işlemleri yapılıyor.

  Sağlık Bakanlığının dün yaptığı açıklamaya göre 75 kişinin virüsten öldüğü ülkemizde, bu 75 kişi arasında Düzce ilinde ölenler var mı?  resmi açıklama yapılmadığı için bilinmiyor.

 Bakanlık virüsle ilgili olarak resmi açıklamalarında ölüm olaylarının yaşandığı illeri belirtmediği için ilimizde de virüsten ölen var mı bilinmiyor.

    Ancak virüsten ölenler  hastanelerden özel kıyafetli ekipler tarafından alındıktan sonra mezarlıklarda defin ediliyorlar.

  Peki bu  virüsten ölenlerin defin işlemi nasıl yapılıyor?

MEZARLARI DAHA DERİN VE KİREÇLENEREK

Yetkililer virüsten olası ölümlerde, hayatları kaybedenlerin definleriyle ilgili Bilim Kurulu ve Diyanet İşleri Başkanlığının talimatlarının uygulanacağını bu nedenle virüsten ölenlerin defin işlemlerinin de özel yapılacağını belirttiler.

 Buna göre normal ölümlerde mezar yeri 1.25 metre olarak kazınırken, virüsten ölenlerin mezarları 1.60 olarak kazılacak..

 Yine virüsten ölenlerin mezarlarına kireç dökülecek.

 Virüsten yaşamlarını yitirenlerin defin işlemi ise diğer illerde ceset torbası ile yapılıyor. İlimizde de virüsten ölenler sızdırmaz olması sebebiyle  ceset torbalarıyla yapılacak..

 Defin işlemlerini gerçekleştiren mezarlık görevlileri özel kıyafetler ile bu işlemi yapılacağı da ifade ediliyor.

Peki ilimizde koronaviristen ölen vatandaşlarımız için ayrı bir mezar yeri tahsisi yapıldı mı? Resmi açıklama yapılmadığı için buda bilinmiyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni