Back To Top
2 KİŞİ EVDE, 1 KİŞİ HASTANEDE GÖZLEM ALTINDA TUTULUYOR

2 KİŞİ EVDE, 1 KİŞİ HASTANEDE GÖZLEM ALTINDA TUTULUYOR

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.03.2020
2 KİŞİ EVDE, 1 KİŞİ HASTANEDE GÖZLEM ALTINDA TUTULUYOR
- A +

 Akçakoca Devlet Hastanesinde, 65 yaş üstü olduğu öğrenilen kadın hastanın, koronavirüs şüphesiyle tedbir amaçlı kontrol altında tutulduğu öğrenildi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, yüksek ateş ve  solunum yetmezliği şüphesiyle Akçakoca Devlet Hastanesine kaldırılan kadın hastadan alınan numunelerin Düzce’ye gönderildiği ve bu akşam saatlerinde sonucun belli olacağı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde yüksek ateş ve solunum yetmezliği tanısı ile Akçakoca Devlet Hastanesi getirilen 2 hastadan alınan numunelerin negatif çıktığını söyleyen yetkililer, 2 hastanın da evlerinde 14 günlük kuluçka dönemi hesap edilerek tedbir amaçlı gözlem altında tutulduğunu belirttiler.

Öte yandan, mecbur kalmadıkça hiç kimsenin evinden dışarı çıkmamasını isteyen yetkililer, olumsuz her türlü tedbire karşı hazırlıklarını tamamladıklarını, Akçakoca Devlet hastanesinin bir bölümünü izole ederek, korona şüphesiyle getirilen hastaların teşhis, gözlem ve tedavileri için  kullanacaklarını ifade ettiler.

Sosyal medyada ve fısıltı gazetesi aracılığı bilgi kirliliği oluştuğunu söyleyen yetkililer, resmi açıklama olmadığı sürece dedikodu türü haberlere itibar edilmemesini istediler.

Yorumlar

Yorumlar
lutfen disari cikmayin sağlıkçılarin tek istedigi illa yasak olmasina gerek yok
yeni