Back To Top
Üniversite hastanesinde, karantinadan kaçtılar ihbarı polisi harekete geçirdi

Üniversite hastanesinde, karantinadan kaçtılar ihbarı polisi harekete geçirdi

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.03.2020
Üniversite hastanesinde, karantinadan kaçtılar ihbarı polisi harekete geçirdi
- A +

 Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinden karantinadan kaçtıkları iddia edilen iki kişi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde polis tarafından durdurularak ambulansa gözaltına alındı.

 Ancak hastaneden kaçtıkları ihbar edilen şahıslardan  Serkan Subaşı’nın TIR şoförü olduğu ve Düzce Araştırma hastanesinde kontrolden geçirildikten sonra evine gönderildiği, ancak yapılan bir yanlış ihbar sonucu Ereğli’ de gözaltına alındığı öğrenildi.

 

Olay saat 23.00 sularında Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre 24 Mart Salı Günü Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yapan Serkan Subaşı, Sarp sınır kapısında yapılan kontrolünün ardından 14 gün evde istirahat etmesi için evine gönderildi. Hopa’dan Zonguldak’a gelmek için otobüs bulamayan Subaşı, kullandığı TIR’ı ile yola çıktı. Bu sırada sağlık ocağından kendisini arayan görevliye evde değil Samsun’da olduğunu ve eve gidemediğini söylemesi üzerine kendisine ait olan 67 DT 038 plakalı otomobile yakalama çıkarıldı. Her şeyden habersiz Düzce’ye yaklaşan Serkan Subaşı, arkadaşı Levent Tekke’den kendisini, 67 DT 038 plakalı aracı ile Düzce’den almasın istedi. Düzce girişinde yakalaması olan otomobil polis tarafından durdurulunca, Polis ve sağlık ekipleri Levent Tekke ile birlikte Serkan Subaşı’nın yanına gitti. Ambulansa alınan Subaşı ve Tekke, Düzce araştırma hastanesine götürüldü. Burada muayenesi yapılan Serkan Subaşı’ya 14 gün evde dinlenmesi ve gerekli olan bilgilerin verilmesinin ardından gönderildi.

İHBAR ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Düzce Araştırma hastanesinden çıkan Subaşı’yı ‘Karantina altındayken hastaneden kaçtı’ şeklinde ihbar edilmesi üzerine Serkan Subaşı ve arkadaşı Levent Tekke Gülüç beldesinde durduruldu. Ereğli Devlet hastanesine getirilen Serkan Subaşı, burada yapılan kontrollerin ardından hazırlanan tutanak ve tebligatı imzalayarak yeniden yola çıktı.

Yaşadığı olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada bulunan Serkan Subaşı “Şimdi Düzce’den sonra neler oldu. Arkadaşım polis arkadaşlarla birlikte yanıma geldi. TIR parkında aracımızı boşalttık. O arada ambulansta geldi. Ambulans bizi aldı, ateşimize falan baktı. Hastaneye gittik. Hastanede bekledik. Bana bir kağıda imza attırdılar. Bir nüshası da bende. Kan alıp almadıklarını sordum. Almayacaklarını herhangi bir tahlil de yapmayacaklarını söylediler. İmzayı at evine git dediler. Attık yola çıktık. Sonra Gülüç’e geldik. Gülüç’te bir lamba bekçi ve polis arkadaşlar bizi durdurdular. Arabadan inmeye kalktık. ‘Arabadan inmeyin, aracı stop edin, anahtarı verin’ şeklinde bir tepki ile karşılaştık. Biz hastaneden geldiğimiz söyledik. Bize kaçtığımız söylendi. İmzaladığım kağıt olduğunu söyledim: Arabanın önüne attım. Kağıda da bakamıyorlar. Bizde virüs var. Ne bileyim abi, uğraşıyoruz. Şu anda da Ereğli Devlet hastanesi önünde bekliyoruz. Neyin ne olduğunu bizde bilmiyoruz. Allah’a şükür bizde hastalık falan yok, ama aldın bizi. Bunun tahlili nasıl yapılıyorsa onu yap. Oda yok” dedi.

Serkan Subaşı ve Arkadaşı Levent Tekke, Zonguldak merkeze girişlerinde 112 ekipleri tarafından karşılanarak, 112 eskortluğunda evine kadar bırakılacağı öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.